Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem tudok IBAN számlaszámra...

Nem tudok IBAN számlaszámra utalni, mert nem fogadja el a számlaszámnál a betűket, hogyan kell, előrefizetésem lenne?

Figyelt kérdés
Az Orsay-ból rendeltem ruhákat és számlaszámnak megadták e-mailben hogy: ORSAY GmbH,Bank: Raiffeisen Bank Zrt, IBAN:261200100(és így tovább nem írom ki a teljes számlaszámot) illetve egy BIC számot mint BIC: UBRTHUHB, amit azt sem tudom hova kell írni. Mikor be akarom írni az Erste Netbankba a számlaszámot nem fogadja el ha csak a számokat írom,mert azt írja ki,hogy ilyen szám nem létezik, ha elé írom a HU-t akkor azt nem engedi beírni, csak számokat. Hogyan kell így átutalnom?Többször rendeltem már tőlük amúgy,de akkor bankkártyás fizetéssel,úgy sikerült,de véletlenül most az előreutalást választottam.

2018. márc. 30. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Azért nem tudod, mert ez egy belföldi számla, csak valamiért az idióták úgy adták meg, hogy abból indultak ki, hogy a vásárló külföldről fog utalni.

Tehát neked mint magyar bankszámlával rendelkezőnek elegendő a 24 (3x8) számjegyet beírni. Betűket nem kell, BIC kódot meg pláne nem.

2018. márc. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez magyar bankszámlaszám, elég ha belföldiként utalod és akkor a bic kódra nincs szükséged, az IBAN szám elejéről meg ne írd be a HU26-ot, hanem kezd a számlaszámot 1200-val.
2018. márc. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
A Raiffeisen Bank Zrt egy magyar bank, a UBRTHUHB pedig rövid guglizás után a magyar Raiffeisen bank azonosítója, tehát neked egy szimpla belföldi utalást kell végezned. Pontosan nem tudom, melyik számokat kell elhagyni az ibanból, hogy a belföldi számlaszámot megkapd, de vannak neten nagyon jó kis kalkulátorok erre.
2018. márc. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, amúgy az IBAN alkalmazása az nem egy külön számlára való utalást jelent, hanem csupán a már meglévő belföldi számlának egy nemzetközi formátumú címzése módja. A belföldi az a fogadó fél nézőpontjából értendő.

Ebben az esetben a magyarországi Raiffeisennél van a célszámla, te pedig feltétezhetően magyar bank ügyfeleként akarsz utalni, tehát ez egy belföldi tranzakció lesz, IBAN és BIC nélkül, mint már említettem.

2018. márc. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Húúú, köszönöm szépen, ez nagyon hasznos volt. Ezek tényleg nem írták le a lényeget. Még csak egy kérdés. Megadták ugye a bankuk nevét,meg a cégük nevét. A bankuk nevét nem fontos megadni,ugye? A megbízó nevéhez az ORSAY GmbH-t írni? Csak azért mert már nem is lenne több rublika,mivel a közlemény rovatba a megrendelésem számát kell írni.
2018. márc. 30. 12:14
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, még egy olyan, hogy megbízás azonosító. Oda akkor mit írjak?
2018. márc. 30. 12:15
 7/9 anonim ***** válasza:
Megbízás azonosítót üresen hagyhatod. A kedvezményezett neve "ORSAY GmbH", a bank nevét nem kell beírnod sehova.
2018. márc. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors és hasznos válaszokat! Sikerült a tranzakció. Mindenkit "lájkolok". :D
2018. márc. 30. 12:31
 9/9 Gaborka1956 válasza:

Egyszerűen fogalmazva. A belföldről - külföldre történő online banki átutalásoknál, az IBAN típusú (28 jegyű) bankszámlaszámok megadásakor (beírásakor), az első 4 karaktert el kell hagyni.

Pl.: IBAN: HU65120106110011418300100003 esetén a HU65 elhagyandó.

Még egy fontos tudnivaló: a virtuális Webkártyákról, nem lehet ilyen tételeket sem külföldre utalni. Sok szerencsét!

2021. márc. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!