Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemesebb hosszabb futamidőre...

Érdemesebb hosszabb futamidőre felvenni hitelt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hamarosan lakáshitelt szeretnék felvenni és felmerült bennem a kérdés, hogy hogyan lenne érdemes felvennem?


Az első opció szerint 10 év futamidőre veszem fel, relatív magas törlesztővel (177ezer). Így nem tudnék annyit félretenni, de így is maradna azért bőven arra, hogy elő tudjak törleszteni, idővel pedig végtörleszteni.


A második opció, hogy 30 évre veszem fel, így lesz egy nagyon alacsony (80ezres) törlesztőm ami mellett havi 6-700ezret félre tudok tenni, így nagyjából 3-4 év alatt ki tudom fizetni a hitelem teljesen.


Én személy szerint a második opció felé hajlok, csak azt nem értem, hogyha ez tényleg ilyen egyszerű, mint ahogy én gondolom, akkor miért nem így veszik fel az emberek a hiteleket? A kamatokat nem kell előre kifizetni, ugye? Valószínűleg butaságot kérdeztem, de érdekelne a véleményetek.

Elég jó fizum van, így felmerülhet a kérdés, hogy miért akarok hitelt felvenni. Ha összehúzom a nadrágszíjat, akkor 3 év alatt tudnék venni egy olyan lakást amilyet szeretnék, de idén annyira megemelte a lakbért a főbérlőm, hogy 3 év alatt nagyjából 6 milliót dobnék ki az ablakon, úgyhogy marad a hitel.

Köszi előre is!



2018. ápr. 10. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Sosem tudhatod, meddig élsz jól. A jó munkahelyet is el lehet veszíteni, így kell kalkulálni.

Csak a kamatot fizeted szinte az elején.


Nekünk pl havi 70 ezer a törlesztőnk. Az elején úgy volt, hoyg kb 50 ezer kamat + 20ezer tőketartozás. Most a végefelé már 55 ezer tőke, és 15ezer kamat.

Szóval a bank nem hülye, az elején sok hasznot húz, hisz tudják, hoyg amikor a hitelt kéred, a közeljövőben biztosan nem törlesztesz előre. Hosszútávon meg szerezhetsz pénzt, így törleszthetsz.


Tehát valami "arany középutat válassz", ahol nem túl sokáig törlesztesz, de ha beüt a krach, akkor sem vagy óriási szrban.


Manapság ki tud 30 évre előre tervezni???

Nekünk alap volt, hogy 10 évre veszünk fel lakáshitelt (nagyon max 15-ig mentünk volna fel). De kötöttünk mellé (külön) lakástakarékot, így azzal 8 év alatt végtörlesztünk.

2018. ápr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pontosan ezért akarok kis törlesztőt vállalni, mert MOST biztosan jól élek, aztán persze elüthet egy autó, rám eshet egy repülőgép, megvakulhatok vagy bármi, emiatt akarnék minél előbb minél nagyobb összeget előtörleszteni.


Igazából egy lényeges kérdésre tudom leredukálni a dolgot:

Az előtörlesztés az a tőketartozást csökkenti, igaz?

2018. ápr. 10. 13:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Annyi hátránya van hogy általában van előtörlesztési díj, 1-2% és szerződésmódosítási díj, ezt nem tudom ki kell-e fizetni előtörlesztés esetén.


Tehát legkisebb költségre akkor jössz ki ha olyan távra kötöd amilyen távon vissza is fogod fizetni.


De igazából nem nagy összeg a különbség akkor se ha előtörlesztgetsz, főleg ha lakástakarékot is kötsz mellette és abba rakod a plusz pénzt, így még olcsóbban is kijöhetsz mint a 10 évessel.


De amúgy a 10 évest is lehet módosítani 30 évesre utólag ha nem tudod fizetni.


Én hosszabb távra venném fel + 1 vagy több lakástakarék nyitása, amennyit tudsz + előtörlesztés 4 évente a lakástakarékból.

2018. ápr. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egy lakástakarékom van, egy 8 éves, de arról is ugye 4 év után be lehet fizetni már előtörlesztésbe. Illetve be lehet fizetni az LTP számlára bármekkora összeget amire ugyan támogatás nem jár, de ha arról a számláról törlesztek elő, akkor úgy nincs az 1%-os díj sem. Ez a része le van már zongorázva.

Igazából itt csak a matek része ami érdekes lehet, hogy: - alacsony törlesztő, ebből adódóan kevesebb tőketartozás csökkentés + több megtakarítás és előtörlesztés

vagy:

- magasabb törlesztő, de nagyobb mértékű tőketartozás csökkenés ugyanezen idő alatt + kevesebb megtakarítással előtörlesztés.


Ezen lamentálok per pillanat.

2018. ápr. 10. 13:52
 5/7 anonim ***** válasza:
Később majd kikeresem, de pont erről volt egy összehasonlító cikk az IFL oldalán. Ha gondolod addig te is megpróbálhatsz rájeresni. Pont a 30 és 10 éves hitelt hasonlította össze infláciot mindent érintve.
2018. ápr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Wow, köszönöm! Megvan. :)
2018. ápr. 10. 16:01
 7/7 Estádio de Felchút ***** válasza:

cikk:


[link]

2018. ápr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!