Kölcsön - nem banktól?

Figyelt kérdés

5 millió forint összegre lenne szükségem 8 éves futaimővel, de banki hitelt nem tudok igényelni, mert KATA adózású Bt-ben vagyok 50% tulajdonos (a másik tulaj a feleségem de nem dolgozik benne, neki is van saját biznisze) és így hiába keresek havi 500-700ezer forintot tisztán, a bankok kalkulációja alapján a figyelembe vehető havi jövedelmem a 100ezer forintot se éri el..


Van megoldás? (Nem uzsorakamatra valami helyi sötét arctól....)


2018. ápr. 12. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkoztál már konkrétan a bankoknál?

Pl a számlavezető bankodnál is?


Ha tisztán, leadózva keresed az 5-700e Ft-ot, akkor NAV nem ad neked igazolást amit a bankok elfogadnak?

2018. ápr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xswerdy ***** válasza:
38%

az a baj, hogy KATA-snak a NAV a KATA alapján ad valami igazolást, de mivel a jövedelem nincs kimutatva (csak a bevétel), így nem lesz hitelképes.


Magánszemély is adhat kölcsön. Talán találsz olyat az ismerettségi körödben, akinek jól jönne a bankinál magasabb kamat, és a leírtak alapján elhiszi, hogy fizetni fogsz. Biztosítékot is adhatsz, magánszemély javára is lehet jelzálogot bejegyezni.

2018. ápr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Ismerős KATA-val NAV-os igazolással ami ráadásul nem teljes éves zárás volt (vagy minek hívják), adott bank lakáshitelt. Nem is keveset.


Persze annyiban más, hogy a lakáshitelnél van mire jelzálogot felvenni, a személyinél nincs fedezet. Esetleg ha valami fedezetet ajánlasz fel a banknak, akkor az is segíthet.

2018. ápr. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom, hogy mi alapján gondolod amit gondolsz kedves kérdező. Nem kötözködésből mondom, de ha még nem voltál bankban, akkor próbálj egy kört tenni, mert szerintem kaphatsz hitelt.

Bár lehet, hogy 50%-os tulajdonú BT-nél ez máshogy megy, én KATA-s egyéni vállalkozó vagyok havi 850ezer bevétellel. Kértem a NAV-tól egy jövdelemigazolást ügyfélkapun és kiállítottak egy, a bevételeim 60%-ára vonatkozó jövedelemigazolást ami nettó 500 egynéhányezer forint lett amire röhögve tudtam lakáshitelt felvenni. Ráadásul a bankos csajszi attól is el volt ájulva, hogy 2 éve vagyok vállalkozó, holott csak 2016 novemberében lettem KATA-s EV, de ugye az a 2 hónap is lezárt üzleti évnek számít már, tavaly pedig egy teljes évet végignyomtam már.

Még egyszer mondom, BT esetében ez nem tudom, hogy hogy megy, de ha Te vagy a beltag akkor szerintem működnie kéne.

2018. ápr. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bt esetében teljesen mashogy van sajnos... A feleségem egyéni vállalkozó, ott gond nélkül megvolt a hitel, csak aki bt-s azzal parasztkodnak
2018. ápr. 12. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!