Mennyibe kerulne?

Figyelt kérdés
Nemetorszagban elek,itt van szamlam is a wolksbanknal ahova kapom a fizetesem,most honap vegen haza koltozok,azonban a fizetesem jovo honapba jon meg a nemet szamlamra,amit szeretnek a magyar szamlamra kuldeni,1200-1300 eurorol penne szo,mennyibe kerulne az egesz es kb mennyit kapnek meg belole forintba?

#Wollksbank euro forint utalas
2018. ápr. 12. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Használd a transferwise.com/hu/ weboldalt, ahol eurós számlára utalsz a német bankodból és ők magyar számláról elutalják neked az átváltott összeget. Jobban váltanak, mint a bankok.
2018. ápr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xswerdy ***** válasza:
szerintem a legolcsóbb a német bankkártyáddal kivenni itthoni automatából.
2018. ápr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Euroba vagy foritnba lenne erdemes kivenni magyarba?
2018. ápr. 13. 07:42
 4/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg a bankod kondíciós listáját, hogy éppen a te számlacsomagodban mi mennyibe kerül.

És hogy hol találod a bankod kondíciós listáját?

A vr.de szerint

"Konditionen und Informationen zu Ihrer Bankkarte finden Sie in einer unserer über 10.000 Filialen oder auf der Internetseite Ihrer Volksbank Raiffeisenbank vor Ort. Geben Sie einfach Ihre Postleitzahl oder einen Ort in die Filialsuche ein und Ihnen werden alle Informationen zu Ihrer Volksbank Raiffeisenbank angezeigt."

2018. ápr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a külföldi pénzfelvétel eleve fizetős, lehet, hogy euróban nem, lehet, hogy forintban sem. Látatlanban nem tudjuk megmondani, hogy a te számlacsomagodban mi olcsóbb és mi nem.
2018. ápr. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat,az otthoni euro felvetelen gondokoztam el,sajnos nem nagyon ertek a szamla kezeleshez,de probalom fejleszteni magam.

Allitolag ha a nemet szamlamrol atkuldom a magyarra a penzemet akkor 305ft-ert szamoljak az eurot,csak azt nem tudom hogy 1200 euronal van e kezelesi koltseg es az milyen arban mozoghat kb,tudom ezt nehez igy latatlanba megmondani,de remelem nem lesz tobb 10.000 forintnal a kezelesi koltseg.

2018. ápr. 13. 11:38
 7/8 xswerdy ***** válasza:

ha átutalod, akkor lesz kezelési költség, a német bankoknál általában az EUR utalás ingyenes, de ha konvertálni kell, akkor azon kívül, hogy az árfolyamon nyernek, szokott lenni még egy fix díj is. De ezt a német bankodnál kellene megkérdezni.


Van néhány EUR bankautomata Magyatrországon. Egy tranzakcióban 400 EUR-t adnak, mint a múltkor itt egy kérdésnél tisztáztuk. Szerintem kedvezőbb az árfolyam, ha kártyával veszed ki Ft-ban.


Persze a fő kérdés, hogy alapvetően EUR-ban, vagy HUF-ban lesz-e szükséged a pénzre.

2018. ápr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Allitolag ha a nemet szamlamrol atkuldom a magyarra a penzemet akkor 305ft-ert szamoljak az eurot":

Hogy mennyiért számolják el, azt a magyar bankod weboldalán tudod megnézni. Általában felszámítanak díjat is azért, mert eurós bejövő utalást írnak jóvá + ugye nem egészen középárfolyamon váltanak + lehet, hogy a német bank is felszámít költséget az átutalásért.

Például a TransferWise-al 308,92 forintot kapsz egy euróért ( beleszámítva a felszámított költséget is, itt forintban érkezik a számládra a pénz, nincs további költség.).

"Szerintem kedvezőbb az árfolyam, ha kártyával veszed ki Ft-ban.": Ilyenkor a kártyatársaság váltja át az eurót, igen jó áron, de lehet, hogy a német bankod felszámít további költséget. Nekem például a belga bankszámlához tartozó bankkártyával az eurós kpfelvétel ingyenes, a forintoson meg van alapdíj ( 5€ körül) + felszámítják a felvett összeg 1.6%-át is díjként.

2018. ápr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!