Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Üdv! Ha hiteleim buta módon...

Üdv! Ha hiteleim buta módon nem fizettem pár éve és behajtás van a nevemen, akkor ha megváltozott munkaképességű illetve rokkant lettem 1 éve ( toloszék ) egy átalakított autót ha a nevemre iratnék, behajthatná az állam tőlem? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés

Ha behajtás alatt állok ( otp, telekom, cetelem hiteleim nem fizettem évek óta, de elvileg vonták a fizetésembol, illetve fogják a segéleből is ) és behajtási levelek jönnek a bejelentett lakcímemre, de egy éve megváltozott munkaképességű lettem, tehát kerekesszékes, akkor ha saját nevemre lenne íratva a család autója ( mert akkor kapok 90 ezer forint támogatást, arra hogy átalakíttasam ) és vagy automatává, vagy kézi váltossá lenne alakítva, azt evehetné tőlem a nav? Vagy kivonhatná a forgalomból? Vagy mivel úgymond rokkant lettem, nem nyúlhatna hozzá? Hiszen azzal jutok el mindenhova. 85%os testi sérülés lett megállapítva a segély elinditásakor nálam.

Már navot hívtam azt mondta az uriember ezzel kpsolatosan neten nézzek utána mert ottvan a behajtások szabályzatába, és én úgy értelmeztem illetve netes weboldalakon is azt írták, hogy rokkant autót nem vehetnek el, de családom egy tagja dolgozott ilyen helyen (régen) és azt mondja hogy a behajtók kivonnák a forgalomból, és nem akarják a nevemre íratni, a hitel miatt ne oltogassatok, hibáztam, tudom mekkora hülye vagyok de egyenlőre nagyon kevés segélyt kapok nem tudom jelenleg visszafizetni :( hat ezvan.. tudom h nagy baj de Sztem szemvedtem ez miatt eleget! Köszi előre is!



2018. ápr. 23. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Végrehajtás alól mentes:


i) az adós betegsége és testi fogyatékossága miatt szükséges gyógyszer, gyógyászati és technikai segédeszköz, a mozgásában korlátozott adós gépjárműve

2018. ápr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Igen ezt en is megtalaltam meg írtam is de a nav internetes ügyvedszolgálatavnem tudta megmondani és azt mondta szerinte elveszik de vissza hív pár nap múlva és utána néz :///
2018. ápr. 24. 08:58
 3/9 A kérdező kommentje:
Ügyvéd szolgálata*
2018. ápr. 24. 08:59
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem vehetik el.
2018. ápr. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! A navnál megerősítették, hogy 1994 óta van ez törvény és elvileg azóta érvényes. De azt mondták még egy jogászt kérdezzünk meg. Nem tudom minek -.- . Köszi mindenkinek!!
2018. ápr. 24. 11:29
 6/9 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert sűrű fogalomzavarban szenvedsz. Ezek a tartozások a NAV-ot egyáltalán nem érdeklik, vagyontárgyaidért a végrehajtó fog majd jelentkezni. A segélyből nem lehet ilyen jellegű tartozásokat levonni.
2018. ápr. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen:( beszeltem egy olyannal akinek elvették, és szintén rokkant. Elveszik emberek sajna hiába a törvény a gyakorlatban elveszik es nagyon sok embertol elvettek. De koszi a valszokat. Igen fogalomzavarba szenvedek bocsanat de nem vagyok meg mindennel tisztaba meg csak huszoneves vagyok :/
2018. ápr. 25. 16:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem vehetik el, ha mégis megtennék végrehajtási kifogást kell benyújtani a bíróságon.
2018. ápr. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! A rehabilitácios szociális ügyintéző hölgy szerint sem vehetik el, nem érné meg nekik h per legyen ez miatt.
2018. ápr. 30. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!