Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik kártyát érdemes megvenn...

Melyik kártyát érdemes megvenni ha bitcoinnal akarok fizetni a spárban?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 27. 09:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
TÖkmindegy milyen kártyát csinálsz, nekem se engedtek múltkor fizetni színes kövekkel..:S
2018. ápr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%

Van egy pár választási lehetőség erre. Csak nem tudom melyik a legolcsóbb.


Miért nem azt csinálod helyette, hogy kiutalod a bankszámládra, 2 nap alatt rajta van 1% alatti költséggel (a bankod szedi le azt is euro forintra váltásakor) és utána fizetsz a normál magyar kártyáddal?

2018. ápr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mert ezt csak mint lehetőséget akarom meghagyni. Alapvetően befektetés miatt van a bitcoinom, s csak akkor költenék belőle amikor magasabban van az árfolyam, de amúgy ott tartanám az erre szánt pénzértéket.

De annyi fajta van, s nem tudom melyik bizonytalan, vagy ép melyik nem alkalmas erre mert pl. túl nagy összeget számol fel. Eleve jobb lenne wallet alapú, nem letét alapú már ha van ilyen. És itt kisebb összegekről lenne szó, egy egy bevásárlás, tankolás, mobilfeltöltés, ilyesmi.

2018. ápr. 27. 12:07
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Váltóra be tudod utalni amikor költeni akarsz de tárolni is tudsz váltón minimális összeget folyamatosan. Ha pl. magasan van az árfolyam és költeni akarsz akkor megveszed a cuccot sima bankkártyával és ezzel egyidőben a válton átváltod azt az összeget amit költöttél, 2 nap múlva meg ott van a számládon megint.


Így jössz ki a kedkevesebb fee-re. Mivel a bankkkártyák amik vannak EUR alapúak és levonnak 3% + nem a legjobb árfolyamon átváltás költséget ha forintot fizetsz vele. Ennél még a Bitcoin ATM is jobb, de a legjobb amit az elején írtam. Úgy 1% alatt van a költség.

2018. ápr. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Melyik váltót javaslod erre? Eddig mindig csak magánszemélynek adtam el a bitcoint de ha a tied jobb árfolyamú akkor azt választom.
2018. ápr. 30. 11:10
 6/13 anonim ***** válasza:
Pl. kraken.com, bankszámlára kiutalás költsége 9 eurocent, váltás díja kb. 0,2%, ha nem EUR számlára utalod akkor a bankod váltja forintra az EUR-t az lesz a legnagyobb költség 0,5-1% között banktól függően.
2018. ápr. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
ez a sok százalék aggaszt, biztos nem jobb ha magánembernek adom el?
2018. ápr. 30. 14:05
 8/13 A kérdező kommentje:
(a kártyával fizetés lehet drágább, de az legalább egy mozdulat)
2018. ápr. 30. 14:05
 9/13 anonim ***** válasza:

Miért sok százalék, jobb bankok esetén konkrétan 0,7% összesen. Tehát 100 ezerből több mint 99 ezer a számlára van 2 napon belül. És ez pár kattintás, semmi más dolgod nincs.


Magánszemélynek hogy adod el, pl. localbitcoins levesz 1%-ot, tehát többet von le plusz találkozni is kell az illetővel ha személyesen adod el.


Bankkártyás megoldás esetén meg van min. 10 EUR éves költség, plusz kb. 4%-ot von le vásárlásnál ha forintot fizetsz (1% mert rossz árfolyamon vált + 3% fee ha nem EUR-t fizetsz), plusz a kártya feltöltésnél is levesz 1%-ot és nem is vált olyan jó árfolyamon mint egy Bitcoin váltó az is min. 1%. Tehát kb. 2% költséged van ha EUR-t fizetsz és 6% ha forintot a kártyáddal.

2018. ápr. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja azt kihagytam, hogy localon persze adhatod 1%-kal többért és akkor a vevő nyeli be a fee-t. Az se rossz, de a váltó az azonnali, ha megugrik az ár ott akkor is el tudod adni azonnal, localon meg lehet akkor jelentkezik valami vevő ha éppen leesik az ár.
2018. ápr. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!