Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek pozitív lesz a...

Szerintetek pozitív lesz a hitelbíralat?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Élettársam és én lakáshitel előtt vagyunk. Párom n250.000 én pedig n180. 000 at keresünk. Az ingatlant az értékbecslő 15m - ra becsülte. Önerőnek személyi kölcsönt vettünk fel 3.5M. Törlesztő 84ezer.A vételár 14.9M.,11.4M - t kértünk az otp banktól. Szerintetek meg fogjuk kapni? Érkeztetett adásvételi összes papír maradéktalanul leadva. Mik az eselyeink?

2018. ápr. 28. 09:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
0, mert nincs önerőtok.
2018. ápr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Katasztrófa!

0 önerő, viszonylag kevés jövedelemre már 84 000 adósság...

Felelőtlenség!

2018. ápr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

84 torleszto meg oke, bar a jovedelmetekhez kepest eleg sok. Es a szemelyi kolcson? A leheto legdragabb hitelforma, es ti felvesztek belole 3.5 millat?


Sajat erdeketekben remelem, hogy nem kaptok hitelt, semmitek sincs, de 15 milla adossagot huztok a nyakatokba rogton.

2018. ápr. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 xswerdy ***** válasza:
100%
szerzintem is felelőtlenség az önerőre hitelt felvenni, de a kérdésre válaszolva: elvileg a jövedelmetek 50%-a lehet a törlesztőrészlet, azaz 215.000. Ebből már van 84.000 fizetendőtök, elvileg 130.000 törlesztőrészletig még eladósodhattok. Ezek a törvényi keretek. A 11,4 M törlesztője 20 évre ennél lényegesen alacsonyabb. De hogy az OTP a törvényinél esetleg szigorúbban bírál-e, azt nem tudom. Érdemes lenne hiteltanácsadóval beszélni. Ő tud tanácsot adni a bankválasztásban. Egyrészt hogy hol kedvező a kamat, másrészt hogy hol mennek el inkább a törvényilag adható maximumig.
2018. ápr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A hiteltanácsadónak semmi értelme. Oda fog irányítani, ahonnan a legmagasabb jutalékot kapja. Ráadásul egy lakáshitelnél azért elég sok dolgot mérlegelni kell nem feltétlenül biztos, hogy ahová küldi az embert ott át is megy a dolog. A bank ingyen és bérmentve ad tanácsot, nem véletlenül vannak banki tanácsadók... Rákell szánni az időt és felkészülten, minnél több információval be kell menni a bankba és elmondani,hogy mi a helyzet. Minnél több információ adtok annál nagyobb a valószínűsége, hogy megtudják mondnai átmegy-e a dolog vagy nem. És jó ha ezek az infók nem bemondás alapján vannak, hanem dokumentummal alátámasztva, azt is szeretik :)

Elviekben ez az ügy átmehet, bár szerintem elég nagy kötelezettségetek lesz amig a személyi kölcsön nem megy le... Nem biztos, hogy bevállalnám, azért valamiből rezsit is kell fizetni, meg meg is kell élni.. egyébként az is kérdés, hogy az ingatlan forgalmi értéke 15 millió vagy a HB értéke? Ha a forgalmi akkor azt még korrekciózzák. A korrekció mértéke attól függ, hogy hol találhat az ingatlan.

2018. ápr. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem esélytelen, de lehet több önerőt kérnek majd.
2018. ápr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Az OTP adja manapság az egyik legdrágább hitelt. Biztosan nem vennék fel nálunk. Az önerőn is elgondolkodnék, nem lehet-e lakástakarékkal kijátszani esetleg.

Szerintem egyenlő az öngyilkossággal az, amit csináltok, de ahogy valaki már levezette, elvileg törvényi akadálya nincs.

2018. ápr. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm az eddigi válaszokat, hálás. A bank értékbecslője becsülte fel 15M-ra,a bank pedig 12M biztonsági értéket határozott meg, és ennek a 12M-hoz mérten adja meg 'elvileg' a 11.4-et. Arra pedig, hogy választ adjak, nekünk még így is megéri, jelenleg albérletet fizetünk, annyiért mint a 2 hitel együttese már sokadik éve,a személyi kölcsönt hamarabb vissza tudjuk fizetni, így utána nem marad csak a lakáshitel. Az albérlet árak nem lesznek olcsóbbak, mi igy gondolkodunk.
2018. ápr. 28. 20:47
 9/16 A kérdező kommentje:
hálás vagyok *
2018. ápr. 28. 20:48
 10/16 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Hát én egymagam többet keresek, mint ti ketten, de eszembe nem jutna felvenni 3.500.000 Ft személyi kölcsönt...

Egyszerre kell fizetni a személyi kölcsönt és a lakáshitelt is, ez nagyon necces. Remélhetőleg nagyon jól kiszámoltátok, mennyi lesz az annyi. Ja, és 20 évig ne szakítsatok, mert borul a kalkuláció.

2018. ápr. 29. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!