Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet annak ha a cetelemnek csak jövőhónapban fizetem a havi törlesztésemet? Sajnos nehézségeim akadtak, így csak jövő hónap 10-én tudom kifizetni az e havi kamatot a következő havival együtt.

Figyelt kérdés

2018. máj. 2. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben felhívnám őket és jelezném nekik. 1 hónap miatt biztos nem fognak végrehajtást kezdeményezni, de ha nem jelzed, akkor akár fel is bonthatják a szerződésedet és egy összegben kellene kifizetned. Mindenképpen kommunikálj velük.
2018. máj. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Tudni kéne milyen hitelről van szó. Személyi kölcsön vagy hitelkártya, mert az sem mindegy. Kártyánál korlátozhatják a használatot. Javaslom hívd fel őket, és kérj 1 havi halasztást (így úgymond nem kerülsz elmaradásba). Ha nem adják meg, így jártak, Te jelezted. Egyébként ha kövi hónapban pótolsz az aktuálissal, nem lesz bajod, csak plusz költséget kell fizetned, ilyen 5000 ft körül, ezzel számolj!Ha megkapod a halasztást, akkor pl ezt elkerülöd!
2018. máj. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Személyi kölcsönről van szó. Munkahelyváltás miatt sehogy sem tudok fizetni, viszont jövőhónaptól már tudok, egyben is ki tudnám fizetni a mostanit a következő havival. Egy hónap miatt csak nem mondják fel a szerződést... vagy igen? 250.000 ft kölcsönt vettem fel.
2018. máj. 3. 10:54
 4/5 anonim válasza:
1hónap miatt nem fogják felmondani...akkor km-es sorok lennenek a vegrehajtoknal, nem eri meg...vagyis megeri egy ido utan, de banknak is az a jo ha fizeto kepes maradsz. Mondom hivd fel oket kerj halasztast, naluk van ra lehetoseg, de ok biraljak el hogy megkapod v sem. Ha nem, akkor kovhoban felhivod oket mennyit kell pluszban fizetned es csokolom. 5.000 ft koruli osszeggel kalkulalj plusz osszegkent....
2018. máj. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Üdv, nem fogják felmondani.

Először felszólítást küld a bank, majd ha nem történik fizetés, akkor telefonon zargatnak, ha akkor sem, akkor ugye késedelmi kamatok stb, 3 hónap után minimálbért meghaladó tartozás esetén negatív adóslistára kerülsz. 1 hónap után nem mondják még fel, de késedelmi kamatot terhelhetnek.

2018. máj. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!