Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért van és miért mondják...

Miért van és miért mondják szükségesnek az inflációt?

Figyelt kérdés

Nem sokkal egyszerűbb lenne, ha a pénz valódi értéke és számbeli értéke között nem lenne folymatosan változó különbség? Mire jó az, hogy a termékek drágulnak átlagosan, de a fizetések is nőnek átlagosan és hosszú távon.

Miért nem tartjuk az árakat kb. stabilan és a fizetéseket is? Persze lehet változás, meg ingadozás, de minek beletenni egy direkt fenntartott különbséget a jegybanknak, csak azért hogy fölöslegesen számolgatni kelljen?



2018. máj. 8. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pénzügyi szaki, de úgy gondolom (úgy tudom), hogy az infláció egyáltalán nem olyan amire "szükség" van.

Inkább tünetnek mondanám, egy jelenségnek. A jó benne az, hogy mérhető, tapasztalható, számolható, így alkalmazkodni lehet hozzá, korrigálható, stb.


A pénz értéke romlik ha több lesz belőle, többet nyomnak, akkor is romlik ha a kibocsájtó ország értéke csökken. Pl ha MO gyökérkedik és emiatt kevésbé bíznak meg benne a környező országok, nagyobb kockázatot látnak bennünk, akkor kevesebb pénzt hajlandóak kiadni a valutánkért, az is okozhat inflációt.


Hisz ha a Ft kevesebbet ér, akkor drágábban fogja tudni megvenni a kereskedő a külföldről származó alapanyagot, terméket és végső soron drágábban fogja eladni neked is a végterméket.


Így dióhájban én ezt így tudom, így képzelem el.

Az árakat nem tudja senki se stabilan tartani. Hiába hoznak létre egy Nemzeti mindenest aki mindent uralom alatt tart, a többi ország felett nem lesz hatalma és ez ki is nyírja az egész elképzelést.

2018. máj. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy adó a megtakarítással rendelkező alsó- és középosztály számára.
2018. máj. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Azt mondják, hogy serkenti a napi forgalmat ha nem lehet senki biztos abban, hogy holnap is annyiba fog kerülni amit meg akar venni. De ez csak 1 szempont. Az árakat a piac mozgása is nagyon befolyásolja (kereslet és kínálat). Ez csak a belföld. A forint értéke a külföldi valuták értékétől is függ (viszonyítás egymáshoz). A bankok is tudnak manipulálni az árfolyammal, nyílván üzleti érdek van benne. Ahol erős a gazdaság ott alacsony az infláció. A mediterrán országok közt láttunk már nagyon magas inflációt is. Pl. az olasz líra, a jugó dínár. Jugóban a háború idején naponta emelték az árakat 10-20%-kal is. Ott a háború finanszírozási szükséglete gerjesztette. Még nincs vége a sornak mi minden befolyásolja az árfolyamot, de ebből is látható, hogy ez mennyire több csatornás tétel. Hallottam már közgazdászokat érvelni az erős forint mellett is, most nálunk jelenleg inkább alacsony szinten tartják a forint értékét. Ezért kell nekünk sokat fizetni ha valutát akarunk váltani. Ebben is a bankok (főleg az MNB) érdekét látom. Laikusként az inflációt a közgazdászok manipulációjának nevezném a nagyobb árbevétel érdekében
2018. máj. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha van infláció, pörög a gazdaság. A vállalatok termelnek, több bevételük van, magasabb fizut adnak, az embereknek magasabb a jövedelmük, vásárolnak, ez nyomja fel az árakat (hiszen nincsen végtelen mennyiségű termék). Az infláció pont ennek a két dolognak az egymást követését mutatja.

Ha az árak drágulnak, de a bérek nem -» senki nem veszi a terméket, visszaesik az ára

Ha a bérek növekednek, az árak nem -» miből növekednének a bérek? másrészt mire költenék egy idő után az emberek a pénzt? (ahogy írtam, nincs végtelen mennyiségű termék)

Ha nem növekszik sem a bér, sem az árak - » nem történik semmi, nincs gazdasági növekedés

2018. máj. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!