Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Más bankszámlaszámát kiadják...

Más bankszámlaszámát kiadják nekem ha felhívom őket?

Figyelt kérdés
Otp bank. Szüleimét szeretném elkérni ,hogy külföldről utalhassak nekik. Tudom egyszerűbb ha tőlük kérdem, de meglepetés lenne szóval másúton intézném. Lehetséges? Aki tudja segítsen, köszönöm :)

2018. máj. 20. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Nem. ennyi erővel bárki más illetéktelennek is kiadhatnák.
2018. máj. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Az ilyen kérdést te tényleg komolyan gondolod, főleg azok után, hogy milyen rohadt szigorú adatvédelmi törvényt vezetnek be május 25-től?? Eszem megáll.
2018. máj. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nyilván nem vagyok képben ezekkel , ezért kérdezem. Kössz a segítséget :)

Eszem meg áll mekkora parasztok vannak.

Egyébként meg nem tudom mi van abban ha egy számlaszámot kiadnak, azzal mit tud kezdeni bárki? Tudsz te onnan levenni pénzt csak mert a számlaszámot tudod?

Na mindegy jó éjszakát , a többiet ilyen megnyilvánulással lehet mellőzni.

2018. máj. 20. 22:27
 4/8 A kérdező kommentje:
többi* 😑
2018. máj. 20. 22:29
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát elég rossz világ lenne ha bárkinek bármiféle bizalmas adataid csak így kiadogatnák bárkinek.
2018. máj. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A bankszámlaszám nem olyan bizalmas adat.

A nyilvános e-cégjegyzékben az összes gazdasági társaságnak fenn van a bankszámlaszáma, bárki lekérdezheti.

Sok cégnek a honlapján is.

A NAV a honlapján minden évben közzéteszi a bankszámlaszámait.

Az adatvédelmi törvény teljesen másra vonatkozik.

Kérdező! Hívd fel a számlavezető bankfiókot, mondd meg miért kellene a bankszámlaszám, a szüleid adatait meg tudod adni, úgyis IBAN szám kell, van esélyed, hogy megmondják.

2018. máj. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%
Nem maga a szám a személyes adat, hanem hogy egy személy vezet-e bankszámlát az adott banknál. Ilyesmit nem adhatnak ki, csak hatósági megkeresésre.
2018. máj. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
vegyél nekik teknősbékát, szerintem ezen is meg fognak lepődni
2018. jún. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!