Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik megtakarítás éri meg...

Melyik megtakarítás éri meg legjobban OTP Junior számlán?

Figyelt kérdés
Elolvastam a lakossági lekötött forint betétekről szóló hirdetményben, hogy milyenek vannak. Lényegében 5 millió alatt, mindig 0,01%ot kamatozik, ez azt jelenti, hogy 100ezernél évi 1000et keresek, igaz? De feltűnt, hogy van a végén egy OBA betét, ami kb. a leglazábbnak tűnik, csak 3 hó a futamidő, nincs lekötési minimum, egyedül bankfiókban lehet kötni, ez igaz. De itt 0,05%ot kamatozik minden összeg, ami nagyon jó a többihez képest, ennyit 5milka felett szokott a többi. Mitől ennyivel jobb ez a többinél, a neten bárhol keresgettem, nem találtam leírást, hogy ennek mik a feltételei, mert ezek az adatok alapján egyértelműnek tűnik, hogy ez éri meg magasan a legjobban, kb. nem is értem miért választaná bárki a többit. Köszi, ha tudtok segíteni.

2018. máj. 28. 22:48
 1/5 anonim ***** válasza:

"ez azt jelenti, hogy 100ezernél évi 1000et keresek, igaz?"


Nem.

Mivel az 1000 az az 1 százalék, ezért az 1000-nek a századát keresed, tehát 10 forintot (igen, tíz)

2018. máj. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Na igen, ezen gondolkodtam is, mert a 100%ot ugye úgy kell kiszámolni, hogy 1, az 50%-ot, hogy 0,5-el szorzol. Szóval gondolkodtam is azon, hogy most melyiket írhatják ki, a százalékot, vagy azt, hogy mennyivel kell szorozni, vagyis már leosztották 100al. De akkor még az lenne a kérdésem, hogy az OBA akkor tényleg ennyire megéri? Másrészt, én gyűjtök pénzt bankszámlán (lehet már nem sokáig, nem rég kezdtem), de azt látom, hogy kb. 2800ft-ot évente kezelési ktsg-re, új kártyára, kutyafülére kivesznek a zsebemből. gondolkodtam, h lekötném a pénzem egy részét, mondjuk egy 100ast, hogy legalább valamit kamatozzon és ne -ba legyek a kártya fenntartásával. De ezek szerint 100e-nél még ennél a kicseszett OBAnál is 50ftot nyernék? Hogy lehet valamit nyerni ezen az egészen, legalább annyira hogy ne évi 3 ezreket fizessek nekik, max. egy 500ast, de lehetőleg 0n legyek legalább?
2018. máj. 28. 23:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha normális kamatot akarsz, de kockázatmentesen, akkor az állampapírt javaslom. Semmilyen banki betét nem fog neked normálisan fizetni, ilyen fél százalék alatti kamatok vannak szintén mindenhol.
2018. máj. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 0,01% az egy század százalékot jelent, eyg banki hirdetményben nem azt írják le, hogy mit mivel kell megszorozni.

Ahogy a kettes válaszoló írja, ha valamennyi kamatot szeretnél, akkor jobb az állampapír.

2018. máj. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"itt 0,05%ot kamatozik minden összeg, ami nagyon jó a többihez képest"


Az infláció meg 3%, a lakások meg évi 15%-ot nőnek bombaüzlet.


Én a Gránitnál vagyok és évi 2,35% a kamat 3 hónapra.


De ha bemész a postára ás veszel kincstári takarékjegyet az is kamatozik 1,75%-ot.

2018. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!