Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elektronikus átutalásnál,...

Elektronikus átutalásnál, tudnom kell, hogy az illető melyik banknál van?

Figyelt kérdés
Én a K&H-nál vagyok.Én csak a számlaszámát tudom.Két egyforma számlaszám nincs ugye más banknál sem?
2008. okt. 31. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs 2 egyforma szlaszám a világon. Egyébként nálunk a számlaszám első 3 jegye azonosítja a bankot.
2008. okt. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs két egyforma számlaszám!

Maga a bankszámlaszám megmondja melyik banknál vezetik a számlát, és annak melyik fiókja a számlavazető. Pl. a 117-el kezdődőek az OTP-s folyószámlák. 101 Budapset bank, 103 MKB, stb...

Ha a számlaszámot jól írtad le, akkor a pénz nem téved el. Plusz biztosíték, hogy utaláskor kérni szokták a nevet, akinek utalsz, ha tévednél ez alapján is észrevehető.

2008. okt. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2008. nov. 1. 10:01
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Az elektronikus - kézi feldolgozást igénylő - átutalásnál, amennyiben az GIRO-n megy, a név NEM SZEMPONT, bármi szerepelhet a név mezőben, az átutalás az adott bankszámlára teljesülni fog.

Amennyiben bankon belül utalsz, ott is mindegy, hogy mit írsz a név mezőbe, de ott az a különbség, hogy a bank visszaadja a "valódi nevet", míg GIRO esetén ez nincs így.


Tehát az összeg CSAK A BANKSZÁMLASZÁM alapján indul el és érkezik meg. A név nem is közlekedik a GIRO-ban.

Amúgy a bankszámlaszámot nem olyan egyszerű elírni, ugyanis a 3x8 esetén három, 2x8 hosszúságú bankszámlaszám esetén két ellenőrző karakter van a számlaszámban, melyet az előző számokból generáltak le, így az elküldés előtt ez az ellenőrzés megtörténik, tehát ha egy karaktert elírtál valahol, akkor nem fogsz tudni utalni arra a számlára.

2008. nov. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy az előző válasz miért nem hasznos? Mi benne a hiba?
2008. nov. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én sem tudom miért pontozták le!
2008. nov. 19. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!