Roland982 kérdése:

Nem vehetek fel hitelt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Bementem a bankba hogy hitelt vegyek fel, de azt mondták hogy nem lehet mert bar listán vagyok. Nem volt soha hitelem vagy tartozásom ezért lekértem az adatokat viszont a levélben nem írnak semmi hitelt vagy tartozást szóval ezek szerint nincs oka annak hogy bar listán vagyok, de hitelt nem vehetek fel. Ilyenkor mit lehet tenni? Hol tudom leszedetni magam a listáról vagy tisztázni magam, mert szükségem lenne a hitelre.

2018. júl. 3. 12:09
 1/4 anonim ***** válasza:

A bank nagyon elnézte akkor. Hol kérted le a KHR státuszod?

Az igazolást vidd magaddal amikor újra próbálkozol hitel felvétellel.


Egyébként pedig menj másik bankba!

Az is lehet, hogy nem is KHR (és nem is BAR persze) lista, hanem abban a bankban korábban volt egy kisebb tartozásod, akár csak pár ezres folyószámla tartozás és ezért banki belső feketelistán vagy.


De ezt másik bank nem látja ilyenkor.

2018. júl. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy passzív se? Tehát korábbi tartozás amit kifizettél végül?


Menj be egy másik bankba és ott is kérdezz rá adnak e, esetleg mondd, h másik banknál ezzel hajtottak el, de nem is vagy KHR-es. Bár lehet jobb nem említeni nekik, mert a végén azonnal elhajtanak ok nélkül.


Nem lehet, hogy más volt az indok? A bankoknak nem kell indokolniuk az elutasítást.

Lehet kevés a jövedelmed, de az is lehet, hogy a számítógép azt dobta, hogy "nem". És ez most viccesen hangzik, de komolyan van olyan, hogy indok nélkül a gép elutasít és senki se látja, hogy miért.

2018. júl. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az otp-nél kértem le az adatokat de eddig semmi közöm nem volt az otp-hez szóval nem értem hogy miért van ez... A papíron amit kiküldtek csak annyit írnak hogy bar listán vagyok de mivel nincs semmi tartozás meg semmi ezért semmi más nincs a papíron.
2018. júl. 4. 11:52
 4/4 anonim ***** válasza:

otp-hez nem, de más bankhoz vagy hitelintézethez?


bar lista nincs amúgy. KHR van és azon rajta van az is ha van aktív rendezett hiteled és az is ha nem rendezett. Ez minden bankra vonatkozik, látják egymást.


pontosan mit írtak azt másold be.

2018. júl. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!