Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri a wizz air hitelkártya?

Megéri a wizz air hitelkártya?

Figyelt kérdés
Jelenleg egyetemen tanulok levelezőn de közben dolgozom is, nagyon sok jót olvasok róla, illetve jól jönne mert gyakran utazom wizz airrel. Van valami buktató is a dologban? Annyira nem vagyok otthon a banki világban :/
2018. júl. 9. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
hitelkártya csak ingatlannál és cégeknél éri meg, amúgy nem.
2018. júl. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Mint miden hitelkártyánál, ennél is az a buktató, hogy nem a saját pénzedet költöd, hanem a bankét, amire csak akkor nem számolnak fel kamatot ha viszonylag záros határidőn belül visszafizeted. Ha egyszer megcsúszol a fizetéssel, akkor nagyon nagy kamatokat fizettetnek üeg veled.
2018. júl. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Van buktató a dologban, de "ésszel használva" jó is lehet.

Minden hónapban a "fordulónapig", azaz mondjuk 15.-éig kell visszafizetned az elvásárolt összeget - ekkor "ingyen" használtad a bank pénzét (pl. elvásároltál 60 ezret belőle, megkapod a fizetésedet, 10-én, 15-ig feltöltöd a 60 ezret a hitelkártyára, akkor ingyen volt). DE! Ha pl. késik a fizetésed, nem tudod 15.-ig feltölteni a pénzt vagy többet költesz, mint amennyit vissza tudsz tölteni, akkor kb. 45 %-os hitelkamat van.

valamint, ha pénzre van szükséged és kp-ban veszed fel - nem vásárlással mész le mínuszba - akkor is nagyon durva pénzeket kell fizetned.


Ha az a típus vagy, aki precízen számon tartja a dátumokat, időre befizet mindent, nem csúszik meg soha semmivel, akkor jó lehet - de ha feledékeny vagy vagy hajlamos vagy többet költeni, mint amennyi van, akkor nem Neked való :-)

2018. júl. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Es bármennyi összeget lehet költeni ? 500 Ft-tól 500ezer Ft-ig egy hónapba? Vagy van limit hogy mettől meddig? Kötelező egyáltalán ezzel vásárolni ?
2018. júl. 9. 14:24
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Van limit.
2018. júl. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Van limit, mely a fizetésed nagyságától és a munkaviszonyod hosszától függ, melyet a kibocsátó bank (Erste) bírál el.

Nekem anno 4 hónapos munkaviszonyra és nettó 100 ezer ft-ra nem adtak hitelkártyát - holott állítólag akkor nettó 80 ezer volt a minimum.

A "legaranyosabb" az, hogy a bank nem köteles megindokolni, miért nem adja meg a hitelt - így a mai napig sem tudom, mi volt a problémájuk: semmilyen hitelem nincs,nincs lejárt tartozásom, 20 éve ugyanott vezetem a számlám, 40 éve ugyanott lakom, nincs közüzemi tartozásom sem. Miért nem kaptam? Mert CSAK... :-(

2018. júl. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem ezzel akarsz vásárolni, akkor minek neked???

Ennyire buta nem lehetsz, látszik, hogy csak poénnak írtad ki a kérdést :)

2018. júl. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es tudtommal ez egy kerdezős oldal, tehát kérdezhetek te kis butus :D lehet többet kellett volna járnod magyarra és akkor tudnál értelmezni , sajnállak. A többieknek köszi!
2018. júl. 9. 16:15
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

7-esnek, hogy egy kicsit felvilágosuljon :-):

a Wizzair hitelkártyával nem csak vásárolni lehet, hanem pontot gyűjteni is - azokat pedig beváltani. Hogy mire? Azt nem árulom el, ha érdekel, nézz utána :-)

2018. júl. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!