Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ilyet megtehet a végrehajtó?

Ilyet megtehet a végrehajtó?

Figyelt kérdés
Van egy közös tartozás a férjemmel, milliós összeg. Az édesanyám háza az én nevemen meg a 2 testvéremén és anyukámén van. Most a kaptunk egy levelet a végrehajtótól.az lehetséges, hogy az én tartozásomat ráterhelte a közös házra? Az összeget elosztotta 4 felé és azt akarja behajtani. Ilyet megtehetek, hogy a ház nem csak az en nevemen van? Vagy ez valamilyen másik tartozás, nem pedig az enyém?

2018. júl. 21. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy megteheti.
2018. júl. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A te házrészedre ráterhelheti, a társtulajdonosok részére nem.
2018. júl. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

"édesanyám háza az én nevemen meg a 2 testvéremén és anyukámén van"


Ilyen nincs. Az a ház akkor nem anyukádé, hanem négyeteké. Anyukád csak az egyik tulaj.


A te tulajdonrészedre (ami lehet 1/4, de akár más mértékű is.) ráterhelheti a teljes tartozást és el is árverezheti, de ez a másik három tulajdonos tulajdonjogát semmiben nem érinti.

2018. júl. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értettem, hogy édesanyámé hogy ő lakik most benne egyedül,de persze közös a ház. De akkor az hogy lehet, hogy 2millios a tartozás és elosztotta 4 felé? A levélben az van hogy mindenkitől fejenként 500ezer forintot fog behajtani. Akkor ez nem az én tartozásom ugye? Mert az őket nem érinthetné.(ügyvédhez csak hétfőn tudok menni de addig megesz az ideg)
2018. júl. 21. 18:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom megmondani, hogy a konkrét végrehajtás a férjeddel közös tartozásod miatt került-e a házra, vagy más tartozás maitt, de az sajnos téves, hogy a többieket nem érinti hátrányosan, ha az egyik résztulajdonos ellen végrehajtás folyik.

A végrehajtó kiírhat árverést arra a résztulajdonra, amire a végrehajtás került. Ha akad valaki, aki spekulációs céllal meg akarja szerezni a házat, vagy nyerészkedni akar, akkor megveszi árverésen a résztulajdont, majd vagyonközösség megszüntetés címén indíthat egy pert, ahol a többiek vagy kivásárolják őt a kért áron, vagy ha nem tudnak megegyezni, vagy nem tud a többi tulajdonos fizetni, akkor megint lehet árverést kiírni, de most már a többiek részére.

Sajnos senki tulajdonrésze nincs addig biztonságban, amíg végrehajtás van a ház bármelyik tulajdonosa miatt a részén.

2018. júl. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de olvasd el a levelet, mert abban egyértelműen le van írva, minden tartozásról van szó.
2018. júl. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A levélben konkrét dolog nincs hogy ez milyen tartozás kié lenne vagy hogy mikori, semmit nem ír hogy otp vagy ilyesmi lenne. Felvannak sorolva a nevek + az összeg és ennyi. Mi is csodálkoztunk ezért megyünk ügyvédhez
2018. júl. 22. 18:46
 8/8 anonim ***** válasza:

menjetek be az irodába minél előbb, hidd ez az ügyintézők segítenek, a lényeg hogy jelentkezzetek, hogy szeretnétek a tartozást rendezni!!

ha az adós nem jelez az irodának valamilyen úton-módon, sajnos rámennek mindenre, munkabaér gépkocsi stb, ne várjátok meg!!

kössteke részletfizetést havi 10-20 ezer forintjával és letudjátok 1-2 éven belül a tartozást

2018. aug. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!