Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásvásárlás lakástakarékkal...

Lakásvásárlás lakástakarékkal és hitellel?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy ismerősöm állítása szerint lehetséges a lakásvásárlás úgy, hogy az önerő a lakástakarékpénztár áthidaló hitele(1 éve fizeti csak, még sok van belőle), a maradékra meg lakáshitelt vesz fel. Egy 20 milliós lakásra kb. Ez így létező dolog? Önerő nélkül, lakástakarék teljes összegét(megtakarítást és a hozzá tartozó hitelt beleszámítva) beletolni önerőbe áthidalással, úgy hogy van belőle még sok év, és mellé lakáshitelt fizetni.

Így nincs meg a 20 % önerő szerintem. Még is létező dolog?

330 ezer forintos nettó fizetésem van, juttatásokkal majdnem 400, ha ez így működő dolog lenne, akkor én simán tudnám fizetni, még ha csak gyűjtöm is az önerőt. Nemrég végeztem mérnökként, 1 milliót spóroltam meg LTP fizetése mellett. Ersténél fizetem, de ha előre áthidalóként odaadnák az összeget, és egy 20 milliós lakás önerejéhez elfogadnák, plusz mellé a lakáshitelt, akkor simán vásárolnék egyet ilyen konstrukcióval.

Ez így létezik?

Eléggé kétkedő vagyok hogy igaz-e amit az ismerősöm mond. Kérlek segítsetek.



2018. júl. 24. 20:35
 1/4 kapo1588 ***** válasza:
Hello, ez az áthidaló kölcsön csak a Fundamentánál van ùgy tudom, az erstenel nincs. Menj be a bankba szerintem érdeklődd meg náluk milyen opciók vannak
2018. júl. 25. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már több helyen is olvastam ezt s tévhitet, NEM, AZ ÁTHIDALÓ HITEL NEM HELYETTESÍTI AZ ÖNERŐT!

Ugyanolyan jelzálog lapú hitel, mint a többi lakáshitel, tehát bele kell számolni az ingatlan terhelhetőségi limitbe.

Előző, nem csak a Fundának van áthidaló hitele, van az OTP-nek és az Erstének is.

2018. júl. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Az önerőm 2 éven belül lesz akkor csak így meg, de akkor gyűjtök tovább. Szerencsére tudok félretenni bőven, köszönöm :)

2018. júl. 25. 08:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt azt gondolom minden kérdésedre megtalálod a választ:

[link]

2018. júl. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!