Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Amennyiben ingatlant vásárolok...

Amennyiben ingatlant vásárolok és mindezt ügyvéd segítségével teszem meg, akkor szükséges közjegyzőhöz is elmenni?

Figyelt kérdés

Vagy elég az, hogy ügyvéddel történt a szerződés és azt ellenjegyzi?

Utána olvastam pár helyen és mindenhol úgy írják, hogy ügyvéd VAGY közjegyző, de akárkit megkérdeztem személyesen mindenki volt közjegyzőnél is.

Köszi!


2018. júl. 29. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Úy tudom ba kp-ban fizetsz akkor elég az ügyvéd,ha banki hitelt is veszel fel akkor a hitelszerződéshez kell a közjegyző is.
2018. júl. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem. Köszönöm szépen! és mikor kell közjegyzőhöz menni? Gondolom, ha pozitiv a hitel elbirálás, utána. Bank vagy az ügyvéd tud pontosabb felvilágositást adni? Itt is gondolom érdemes a bankot kérdezni.
2018. júl. 29. 17:52
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Minden esetben jobban jársz a közjegyzővel!
2018. júl. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A lakásvásárlás és a hitelfelvétel két különböző dolog. A lakás adásvételi szerződést elég ha az ügyvéd ellenjegyzi. A közjegyzői okirat többe kerül, szerintem felesleges és nem is gyakori.


A bank a hitelszerződést kéri közjegyzői okiratba foglalni, erre nyilván csak a jóváhagyást követően kerül sor.

2018. júl. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

"Sajnos" itt is 2 féle válasz jött. Akkor ha már ott járunk majd, rákérdezek, hogy mit és hogyan érdemes.

Még egyszer köszönöm mindenkinek!

2018. júl. 29. 18:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Neked nem kell közjegyzővel foglalkoznod, ha hitelt veszel fel a lakáshoz, majd a bank intézi ezt. Viszont érdemes tisztázni, hogy a bank vagy te fizeted a közjegyzői díjat, vannak olyan akciók, amikor a bank ezt átvállalja. A díjat törvény határozza meg és csak az ügylet értékétől függ.
2018. júl. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk az alábbiak szerint történt a dolog.

Felhívtam az ügyvédet, vázoltam a helyzetet, elküldtem neki az adatokat, ő megküldte a szerződés tervezetet mindkét félnek. Megtettük észrevételeinket, eszerint korrigálta, majd kijelölt egy időpontot, amikor mindannyian befáradtunk, aláírtuk a szerződést. Ezt követően a földhivatali érkeztetést és minden egyebet ő intézett.

Az érkeztetést követően ballagtunk a hitelt nyújtó pénzintézethez, beadtuk a kérelmünket, illetve egyidejűleg tájékoztattak minket a járulékos költségekről. Akció keretein belül minden kezdő költséget elengedtek, a közjegyző díját kellett megelőlegezni, amit a pozitív elbírálást követően 1-2 munkanapon belül jóváírtak. Ha nem kapunk hitelt, akkor ezt buktuk volna.

A bírálat végén értesítést kaptunk, hogy pozitív a végítélet, ekkor és ekkor itt és itt várnak minket szerződés aláírásra, a közjegyző is ott lesz (a bank intézte).

A közjegyző végigment velünk a szerződésen, tájékoztatott minket az alapvetőbb dolgokról, mi mit jelent, mit von maga után, feltettük a kérdéseinket, majd aláírtuk és kb. ennyi.

2018. júl. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!