Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Anyám fenyeget hogy megszüntet...

Anyám fenyeget hogy megszünteti a bankszámlámat? Help

Figyelt kérdés

A kérdés annyi lenne hogy anyám fenyeget azzal hogy bemegy a bankba és megszünteti az én magánszámlám

Anno 11evesen minor csinálhattam akkor ő is aláírta

Valahogy nem lehet az egész fiókom felett átvenni a jogot (csak én veszek ki pénzt csak én fizetek be és csak én tudok módosítani )

?

Baromira felcsesz az egész mert a fizumat oda küldik stb...

(OTP BANK. Junior számla) 17eves fiú vagyok :)

Köszi szépen a segítséget !



2018. aug. 3. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Bemész az OTP-be és ott pontosan elmondanak mindent. Itt írhatunk ezt meg azt, de a banké lesz a tuti.
2018. aug. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
17 vagy. Szóval anyád eljárhat helyetted. Nem vagy nagykorú
2018. aug. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

De, ez sajnos lehet ...

Már az új számláknál nem, de a korábbiaknál még igen.


Ha nagykorú vagy, akkor átveheted a jogot, de úgy, hogy anyád ír egy nyilatkozatot, hogy lemond a társtulajdonosi jogokról.


Amíg nem ír róla, addig mindketten ÖNÁLLÓAN is rendelkezhettek róla az idők végezetéig, ami azért egy elég érdekes üzletpolitika, de mind1 ...


Hasonlóan jártam én is, mostanában, egyszer csak kaptam egy levelet, hogy anyám társtulajdonos.

2018. aug. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Anno 11evesen minor csinálhattam akkor ő is aláírta

Baromira felcsesz az egész mert a fizumat oda küldik stb...

(OTP BANK. Junior számla) 17eves fiú vagyok :)"


Mivel még nem vagy nagykorú, így igen, joga van rendelkezni felette.

Amúgy 11 évesen nem Te csináltad a szám,ládat, hanem a szülő beleegyezésével nyitottátok. 11 évesnek SEMMILYEN rendelkezési joga nincs!!


Kérdés, miért fenyeget azzal, hogy megszünteti a számládat?

Tudnék tanácsot adni, mit tudsz csinálni (legális), de ahhoz jobban kéne ismerni a körülményeidet. Mi a problémája anyádnak?

2018. aug. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valahogy húzd ki a 18. Szülinapodig, vedd ki az otp-ből az összes pénzed, csinálj egy új számlát az ersténél, és tedd be oda. Azzal már nem tud mit csinálni. Addig meg igen, azt találd ki h miért fenyeget azzal h megszünteti a számládat. Ha hülye voltál és valamit nem jól csináltál, és ez lenne a büntetés, akkor azt hiszem mondanom sem kell a legtisztább megoldást.
2018. aug. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Legyél inkább jó kisfiú, amíg anyuci az úr.
2018. aug. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Jaruss ***** válasza:
Természetesen feltételezhető, hogy ez a probléma már nem fenyeget, de hasonló esetben azt tudod tenni, hogy mivel a szülő csak törvényes képviselőként kapcsolódik a számlához, neked pedig van munkád, beviszed a szerződése, fénymásolják, hozzacsapják a számlád anyagához, és lekapcsolják a szülő törvényes képviselői státuszát, mivel 16. életévét betöltött házas vagy önálló jövedelemmel rendelkező személy cselekvőképesnek számít, ha egyéb okok miatt nem áll cselekvőképesség korlátozás alatt.
2019. ápr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es, ne fáraszd magad: a kérdezőt annyira érdekelte a válasz, hogy tavaly aug. óta erre se nézett, annyit se mondott, hogy bikmag.

"Bírom" az ilyent :-( - segíteni járok ide, nem időt pocsékolni... :-( (4-es)

2019. ápr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!