Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A fundamenta lakáskassza...

A fundamenta lakáskassza megtakarításról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
A mai nap kerestek meg,havi 5-10-15-20 ezer forintal legalább 4 évig folyamatos befizetés melett 30% -os kamatot kapok a pénzemre. Lehet ebben valami csavar?

2018. aug. 8. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Olvass vissza sok ilyen kérdés van. Nem 30% a kamat. 30% az állami támogatás. A futamidő lejárata után kötött a felhasználhatóság. De kedvezményes a hitel.
2018. aug. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

A hozamát tekintve jó megtakarítás. Éves hozamra átszámolva 7-8% körül van négy év alatt (mivel a betett pénz nem kamatozik, 10 éves futamidőre már csak 3% körüli éves hozammal egyenértékű)

Viszont 4 év alatt csak 1,2 millió körüli összeg gyűlik össze, amit lakáscélra kell felhasználnod. Egy felújításhoz jó lehet (de ha számlát kérsz a munkásoktól, akkor áfa címszó alatt máris bukod az állami támogatás összegét), lakásvásárláshoz meg önmagában kevés.


Szerintem ha biztosan tudod, hogy 4-5 év múlva lakáscélra fog kelleni ez az összeg, vagy meglévő lakáshitel mellett tudod fizetni (aztán beletörleszreni), akkor megéri, egyébként nem nagyon, a kötött felhasználás miatt.

2018. aug. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%

a kamat az annál is kevesebb, mint amennyi a havi számlavezetési díj :D

kb. tényleg annyiból jó, hogy kedvezményes hitelt is felvehetsz a lejáratkor.


hitel nélkül igazából csak minimális állami támogatás mellett náluk parkoltatod a pénzed.


én múltkor kiszámoltam, hogyha 10 évig fizetném, akkor kb. havi 2-3ezer Ft-ot kapok pluszban a megtakarításomra...


cserében viszont ha valami olyan dolog jön közbe, hogy sürgősen szükséged lenne a megtakarításodra(és azt egyébként nem is lakáscélra használnád fel), akkor bukod az állami támogatást, így viszont a fentebb leírt kamat/számlavezetési díj miatt tulajdonképpen valamennyivel kevesebb pénzt kapsz kézhez, mint amennyit befizettél....na és szóval ez a procedúra 2-3 hétig is eltarthat, míg elbírálják és visszaadják a pénzed.


havi 2-3ezer Ft-ért szerintem jobban jár az ember, ha a párnába varrja a pénzét...ha ugyanaz a célod, akkor annyi, hogy havonta nem 20ezret, hanem 22-23ezret teszel félre, és máris elérted...cserébe azonnal ott van nálad az a pénz, ha más okból sürgősen hozzá kell nyúlnod.


és persze ebből a pénzből lakásod még nem lesz, maximum felújításra elég lesz...10 év után...


vagy ha a lakás a cél, akkor meg ugye úgyis élsz a kedvezményes hitel lehetőségével...az meg már más kategória.

2018. aug. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Mármint a nem kamatozik részt úgy értem, hogy a befizetése után kapsz 30% állami támogatást, de a bent lévő pénz azután tovább nem (elenyészően keveset) kamatozik, így ha 20 ezret fizetsz havonta, a negyedik évben már bent van majdnem egy milliód, de akkoris csak évi 72 ezer forint támogatást fogsz kapni a befizetésedre, így a termék éves hozama a futamidő növekedésével csökken.
2018. aug. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem megéri ha van mire használni. Mi pl 4*20 ezret fizetünk, hitel előtörlesztés lesz belőle. Nekünk megéri mert havi költség, azaz a lakáshitel kamata kb 14 ezer forint, a 4db fundamenta viszont kicsit több, mint 24 ezer pénzt hoz havonta. Tehát kb havi 10, évi 120 ezer Ft nyereség.


Illetve lakásvásárlás előtt is volt két LTP szerződésünk ami szintén jól jött, mert pont akkor járt le.


De felújításhoz is jó, anyagot pl elég kevesen tudnak áfa és számla nélkül venni. És a szakembereknél sem egyértelmű, hogy mindenki számla nélkül dolgozik.

2018. aug. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2

Négy év alatt 11%.


Kérdező: jó dolog, DE CSAK AKKOR, ha 4 évset kötsz. A hosszabbal csökken a hasznod, majd majdnem kinullázódik a végére.


980.000 körül fizetsz be 4 év alatt, és 1.3 millió körül veszl ki, kamatadó mentesen.

2018. aug. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen és ez még csak egy számla. Nekünk a párom, a gyerek és szülők nevén is van de még lehetne több is családon belül. Szóval nem nehéz több szerződéssel havi többször 20 ezret plusz állami támogatást gyűjteni.


Persze ha valakinek se kutyája se macskája akkor előfordulhat, hogy csak egyetlen szerződést tud kötni, akkor valóban 4 év alatt csak 280 ezer körül lesz az állami támogatás nyeresége, de végül is az is több mint a semmi.

2018. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jó konstrukció. Ma talán az egyik legjobb.

Viszont az tény, hogy ezt olyan pénzből érdemes fizetni, amihez tudod, hogy sosem kell idő előtt hozzányúlnod. És csak akkor jó, ha van lakáscélod.

Mi is 4-et fizetünk és előtörlesztésre szeretnénk fordítani.

7 éven belül szeretnénk visszafizetni a hitelünket. Ugyan nem fedezi az LTP-k állami támogatása 100%-ban a kamatainkat, de nagy %-át igen, tehát sokkal kevesebbe kerül a hitelünk, mint enélkül.

Ha valaki szerint ez nem éri meg, annak nem tudok mit mondani. :)

2018. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Elméletileg nem a havi 20 ezer a maximum. Családtagokkal is lehet köttetni. Én hármat köttettem az én és a szüleim nevében. Persze ehhez olyan személy kell, akiben megbízol, mert lejáratkor le kell mondaniuk a részedre.

Amire még hasznos szerintem az ltp, az a legkisebb összegű (5000 Ft/hó) kötés. Főleg családi ház esetén, négy év alatt simán elmegy 360 ezer forint karbantartásra. Így viszont kapsz hozzá 78 ezer Ft támogatást. 376 ezer Ft-ból kijöhet egy kazán csere, vagy nyílászáró csere, festés, villanyszerelés stb... Ezekre időről-időre úgy is kell költeni. Így meg legalább támogatást kapsz rá.

2018. aug. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kizárólag lakáscélra használható fel állami támogatással.

Amióta létezik, nekem folyamatosan van számlám.

2018. aug. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!