Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy csinálnak a sima bankszám...

Hogy csinálnak a sima bankszámlaszámból IBAN-t?

Figyelt kérdés

Jelen esetben arról van szó, hogy Tippmixpron nem frissítettem az adataimat kiutalás előtt és valamiért (elképesztő hiba volt, hogy nem ellenőriztem) az utolsó 4 számjegy rossz (2222). Sajnos pont megfelel az ellenőrzőkódnak ez.

Akkor írna ki hibát a rendszer, ha az IBAN-formátumban utalnák át a pénzt, mert a HU után csak egy másik számmal felel meg a (a modulos kiszámítás miatt). Viszont a profilban csak a sima bankszámlaszámot adtam meg, HUxx nélkül.


Szerintetek ilyenkor mi lesz? Telefonáltam már, de nem tudják visszavonni, azt mondják, hogy teljesületlen lesz és később kiutalják a módosított számlára.

Viszont én beírtam utalásnál a régit (rosszat) és kidobta HU33-mal, ami elméletileg egy helyes számlaszám. Jó eséllyel ide kiutalják egy ismeretlen embernek a pénzt?


Nem tudom mennyire érthető, elég bonyolult és néhány pont nekem sem világos.



2018. aug. 26. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha az a rossz bankszámlszám létezik, akkor igen, valaki más kapja meg az átutalást.
2018. aug. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

csak kérdés, hogy ilyenkor nincs-e vmilyen ellenőrző mechanizmus beépítve. elvileg az van, h eleve csak oda kérhetem a kifizetést, ami az én nevemre szól - éppen az ilyen helyzeteket elkerülendő.


az a szívás, hogy ha nem 2-es állna a 4. helyen, hanem bármi más, akkor elméletileg sem létezne.

gondolom így se létezik jó eséllyel, de létezhet.

2018. aug. 26. 22:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Átutalásnál nem ellenőrzik a nevet, csak a számlaszám alapján megy.
2018. aug. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!