Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit kell tennem a bankkártyámm...

Mit kell tennem a bankkártyámmal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sajnos beugrottam egy cégnek és egy árucikk kifizetéséhez megadtam a bankkártyám számát, CVC kódot is. Egy nap múlva kaptam egy telefonos értesítést, miszerint csalók hálójába kerültem. Elkapták őket. Mivel falun lakom és egy héten csak egyszer /csütörtök/van nyitva a takarékszövetkezet, ma nem tudtam bemenni hozzájuk. Az automatában meg akartam nézni az egyenlegemet, az meg pechemre ma nem működött. Ugyan csak hatezer forint volt a kártyámon; arra lettem volna kíváncsi, levették-e róla ezt az összeget. Kérdésem: mit tehetnék, hogy ez a cég soha többet ne férjem a kártyámhoz.Köszönöm a segítséget.

2018. aug. 31. 21:11
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Kártya letiltása (pénzbe kerülhet), új kártya igénylése (pénzbe kerülhet). Ugyanakkor hiába kerül pénzbe, ha közkincs lett a kártyadatod, akkor a lejáratig bármikor, bárki leveheti a pénzt róla, ha lesz rajta több is. Szerintem nem éri meg kockáztatni.
2018. aug. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja.

Teljesen új kártyát kell igényelni(ez biztosítja az új CVC kódot). Majd ezt a CVC kódot lekaparod a kártyáról, felírod magadnak és soha a büdös életbe nem mondod el senkinek. Hiába a pápa kéri, akkor sem.


Ezután pedig annyi a dolgod, hogy nem megbízható helyeken nem jelentkezel be és egy jó vírusírtót használsz.

2018. aug. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem.Szoktam vásárolni pld. az Alinál; oda is meg kell adni a CVC kódot, de eddig csak a vásárlásra szánt összeget vette le róla.A kártyám egyébként novemberben jár le.
2018. szept. 1. 05:53
 4/8 A kérdező kommentje:
A CVC kód megadása nélkül nem lehet vásárolni úgy emlékszem. Vagy igen?
2018. szept. 1. 05:55
 5/8 anonim válasza:

"nem mondod el senkinek" Ez az állítás azt feltételezi, hogy egy élő személynek nem mondod el.


Az alinak meg kell adni, nem elmondani. S az ali egy "jogi személyiség". Egy megbízható oldal, szóval ott megadhatod.

Bár azt hiszem ez eléggé egyértelmű.

2018. szept. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"A CVC kód megadása nélkül nem lehet vásárolni úgy emlékszem. "


Igen. De ha te az átverős cégnél fizettél, akkor megadtad a CVC kódodat. Azaz minden egyes kártyaadatot, amivel pénzt tudnak lopni a számládról. Ezért kell letiltani a kártyát, akkor érvénytelenné válik a kártyaszám és nem lesz többé a számládhoz kötve. Kapsz új kártyát, új kártyaszámmal, új lejárati idővel, új CVC kóddal. Ez az egyetlen módja annak, hogy novemberig se férjenek hozzá a pénzedhez.

2018. szept. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindent értek. Köszönöm Nektek.
2018. szept. 1. 13:08
 8/8 A kérdező kommentje:
Mázlim volt; nem vették le a pénzemet a kártyámról. Ma letiltattam és kb.két hét múlva megkapom az újat. Köszönöm mindenki válaszát.
2018. szept. 6. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!