Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tudnék hazudni egy kölcsön...

Mit tudnék hazudni egy kölcsönnel kapcsolatosan? (Részletek a leírásban)

Figyelt kérdés

Kezdeném az elején. Most vettünk párommal lakást és persze szükség volt elmenni vásárolni: csempe, parkett, festék, stb. Eddig szüleimnek azt mondtuk hogy idővel raktunk félre némi pénzt és most ebből a pénzből vásároltunk. Sajnos nem épp így van, mivel nem sikerült olyan sok pénzt spórolni, hogy ebből ilyen nyugodtan vásárolgassunk. Nem akartam tőlük kölcsönt kérni, mert segítenek ők valamennyire, de azt tudni kell hogy nagyon rá vannak kattanva a pénz témára, így féltem bármit is mondani nekik. Úgy oldottuk meg, hogy vettem fel egy bizonyos kölcsönt, 2 évre, amiből simán kifizettünk mindent és havonta nem kell sokat fizetni. Szüleimnek persze nem mondtuk, ők boldogak hogy úgy tudják hogy saját pénzből vásároltunk. A probléma csak ott van, hogy nem tudtuk, hogy fogok kapni egy kártyát, amivel tudom hónaponta fizetni ezt a kölcsönt és ezt a kártyát postán küldték le, arra a címre ami a személyimben szerepelt, vagyis szüleimhez, mivel mi más városban lakunk pár éve, de a személyim még oda szól. Én voltam a hülye hogy elfelejtettem szólni, hogy ha bármit kell kapjak postán, azt ide kapjam ahol most lakunk. Szóval anya szólt hogy kaptam valami levelet, az X cégtől (ahonnan van a kölcsön), nem nyitotta ki, de valami kártya van benne és hogy az milyen kártya? Azt mondtam hirtelen hogy nem tudom, majd megnézem. Nem hülye, szerintem tudja hogy milyen cég az, de nem mondott vagy kérdezett semmit, szóval nem tudja, másképp mondta volna. Na most az a baj, hogy mikor megkapom azt a levelet, ha nem is nyitom ki helyben, de biztos fogja kérdezni hogy milyen kártya volt benne. Mit mondjak? Nem akarom elmondani az igazat, tudom nem jó dolog hazudni, főleg szülőknek, de szeretném hozzátenni, nehéz helyzetben vagyok. Csak egy jó ötlet kellene, hogy mit mondjak, ami azért hihető is valamennyire. Köszi előre is a válaszokat és kérlek ne ítélkezzetek.

25L


2018. szept. 10. 07:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hitelkártya, ha megszorulnátok. De nem fogjátok igénybe venni.
2018. szept. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Vagy egyszerűen mondd azt, hogy bankkártya. Amúgy nem értem, hogy családon belül miért kell hazudozni, ez elég gáz szerintem.
2018. szept. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy gáz, viszont az oka hogy miért hazudozok/hazudozunk családon belül, az egy másik történet...
2018. szept. 10. 10:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Én már kaptam tök random hitelkártyát a bankomtól, úgy, hogy nem is igényeltem, nem aktiváltam be és kész. Melyik cégtől vetted fel a hitelt? Esetleg mondhatnád, hogy regisztráltál valamilyen felületen kíváncsiságból és most küldték, nem tudod mi ez.
2018. szept. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!