Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankon belüli, belföldi...

Bankon belüli, belföldi deviza számlára való utalás miatt irreálisan nagy összeget vont le a bank? (OTP, Jump)

Figyelt kérdés
A minap utaltam egy belföldi, bankon belüli devizaszámlára az én saját forint alapú számlámról 41,5 eurót. Ez átszámítva 13642 forint volt, a költsége pedig (a sámlatörténet alpján) 342 forint. Azonban a számlatörténetben megjelenített "új egyenleg" és a jelenleg felhasználható egyenlegem között 6000 forint különbség van, azaz csak úgy eétűnt 6000 forint, és ennek sehol semmi nyoma... ennyit nem vonhatott le az OTP Bank mert másik, ráadásl belföldi OTP-s devizaszámlára utaltam, ugye? Írtam nekik, de csak sablonszöveget kaptam... elvileg -4603 ft van feltüntetve mint előjegyzett kártyaforgalom, azt legalább visszakapom? Vagy ez mit jelent?

2018. okt. 10. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
A kondicios listajuk szerint mennyi kene legyen az utalas dija?
2018. okt. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előjegyzett kártyaforgalomnak semmi köze az utalásaidhoz. Az a bankkártyáddal felhasznált (készpénzfelvétel és vásárlás), de még le nem könyvelt tételek összessége. Általában nem kapod vissza, hiszen ezt valamire elköltötted, de előfordul, hogy valamilyen szolgáltató csak zárol egy összeget (ilyenkor pár nap után előjegyzettből a zárolt kategóriába kerül át) és az később felszabadul, de erről neked kéne tudnod.


A felhasználható egyenleged az aktuális egyenlegednél az az előjegyzett kártyaforgalom és a zárolás összegével kevesebb. Így nem tűnt el semmi, forintra pontosan meg kell lennie mindennek, különben elég nagy rés lenne a bank rendszerében.

2018. okt. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Illetve az OTP szokott csinálni olyan furcsaságokat hétvégén, időzített átutalások kapcsán, hogy maga a tranzakció még nem látszik, de már kisebb összeget látsz. Következő munkanapon megjelenik a tétel, és minden stimmelni fog, de átmenetileg elég érdekesnek tud tűnni. De ez most nem lehet a te esetedben, mert munkanap van.
2018. okt. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Közben tisztázódott a helyzet, csak a rendszer átmeneti belassultsága okozta az eltérő összegeket.
2018. nov. 6. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!