Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Netbank időzitett utalás...

Netbank időzitett utalás visszavonhato?

Figyelt kérdés
2018. okt. 22. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen. Visszavonható a netbankos, előre időzített utalás abban az esetben, ha az utalás rögzítése és a teljesítési dátum között van legalább egy munkanap.
2018. okt. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ohh és ezt általában telefonos megbízással szokták kérni.
2018. okt. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha előre adod be a megbízást, jogszabály szerint köteles a bankod megadni annak a lehetőségét, hogy az utalás kért dátuma előtti munkanap végéig visszavonhasd. Ha tehát például forint utalást indítottál október 24-re, akkor az előző munkanapon azaz okt.19-én addig lehetett biztosan visszavonni, amíg 19-én befogadott ilyent a bank. Tehát ha például 16 óráig lehetett ilyen utalást beadni aznapra, akkor okt.19-én 16óráig biztosan meg lehet tenni a visszavonást.


Ha ezután akarod visszavonni, akkor is lehetséges megkísérelni (például telefonbankon, vagy bankfiókban, sőt vannak netbankok ahol vissza tudod vonni ott a netbankon), de ez már messze nem biztos hogy meg is tudod tenni.


A visszavonásnak viszont lehet díja,

például forint utalásnál:

K&H Banknál 6059 forint.

Ersténél Netbankon visszavonás 205 Ft, fiókban és telebankon visszavonás 2048 Ft.


szóval ha kis összegű az utalás, nem biztos hogy megéri visszavonni. Lehet, hogy megéri inkább visszautaltatni azzal akinek utaltad,vagy ha mondjuk egy szolgáltatónak utaltad havi díjat, akkor túlfizetésként annyival kevesebbet utalni a következő hónapban.

2018. okt. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!