Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki átutalás! Ez a bűncselek...

Banki átutalás! Ez a bűncselekmény tényleg megtörténhetett vagy kamu? (Részlet lent)

Figyelt kérdés

Haverom mesélte, hogy az utcájukban par eve úgy raboltak ki egy gazdag vállalkozót hogy a számlájáról átutaltatták a pénzét.

Tehat megtudták hogy ennek a faszinak egy komoly összeg hever a számláján és betörtek hozza amikor otthon volt. Majd kényszerítették hogy lépjen be a netbankba es utalja at a pénzt. Ő megtette a bűnözők meg par ora múlva felvették a pénzt ami egy csöves csávó neven volt. De valami több 10 milliós összeget.

Ez lehetséges? Ilyen egyszerűen elvehetnek egy komplett vagyont?

Azt tudom, hogy az utalás valóban max par órát vesz igénybe. De egy ekkora összeget tényleg enged utalni barmikor a bank? Vagy a bank engedi hogy egy frissen nyitott számláról 10 milliókat vegyenek fel? Nem gyanús nekik?

Nem tudom nekem kamu szagú a story. Ha ez ilyen könnyű akkor a többi bűnöző miért nem ezt csinálja ahelyett h par százezerért embereket vernek félholtra. Mert sz utóbbiból sokat hall az ember de ilyen átutalásosrol nem.


2018. okt. 27. 03:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Miért ne lehetne?


Ha a fejedhez tartanának egy pisztolyt, Te megtennéd?

Én mondjuk nem, mert nincs netbankom... :)


"De egy ekkora összeget tényleg enged utalni barmikor a bank'


Már bocsi, de a saját pénze felett rendelkezett, nincs joga a banknak letiltani.

10 millió csak Neked sok, másnak nem biztos.

2018. okt. 27. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Ez kamu.
2018. okt. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Kamu. Utalják engedi, de 1 millió feletti kp felvételt 24 órával előtte be kell jelenteni a bankban. 10 milliós tételt néha még korábban.

Mellesleg betörni éjszaka szokás akkor még nemlehet utalni.

2018. okt. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Kamu.


Hogy miért?

1. Ekkora pénzt nem lehet csak úgy utalni.

2. Ekkora pénzt nem lehet rögtön felvenni.

3. Ekkora pénz felvételnél minden papírodat elkérik és külön lapon a NAV-nak és társainak is szólnak.

2018. okt. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
Válasz a kérdésedre: [link]
2018. okt. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

# 4


Minden további nélkül át lehet utalni akár tízmilliós tételt is, senki nem kérdez semmit.

A KP felvét viszont nem így működik, azt kell előre bejelenteni.

2018. okt. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hogy miért?

1. Ekkora pénzt nem lehet csak úgy utalni.

2. Ekkora pénzt nem lehet rögtön felvenni.

3. Ekkora pénz felvételnél minden papírodat elkérik és külön lapon a NAV-nak és társainak is szólnak.


4-es! Miért ne lehetne ekkora pénzt csak úgy utalni? Ha le van kötve akkor is fel lehet törni amivel ugye úszik a kamat de aztan egyből lehet utalni. Mindegy h 100 ezret vagy 20 milliót utalsz ugyanúgy par ora alatt átmegy.


Meg elképzelhető hogy par nappal elotte szóltak h egy nagyobb összeg fog érkezni hogy legyen elerheto a bankban.


Valamint ugye állítólag egy csöves nevén volt a számla azaz a papírokkal minden rendben lehetett. Ergo nem egy fiktív személy volt. A nav meg max elkezdhet vizsgálódni de nem akadályozhatja meg a felvételt szerintem.


Bar szerintem se igaz csak ezek az indokok amit a 4-es irt nem túl jók.

2018. okt. 27. 19:33
 8/13 anonim ***** válasza:

"Meg elképzelhető hogy par nappal elotte szóltak h egy nagyobb összeg fog érkezni hogy legyen elerheto a bankban."


Nem, ez nem képzelhető el, ugyanis a nagy összegű kp felvétet úgy kell jelezni, hogy ügyfél, melyik számla, pontosan mekkora összeg.


Eleve ha egy buznyák nincs a számládon és be felhívod a bankot, hogy hát holnap jön majd *pár millió* a számlámra és nagyjából készítsenek már elő egy 15-20 misit, mert te rögtön fel is vennéd akkor úgy hajtanak el a francba, hogy csak füstöl.

2018. okt. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A nagy összegű készpénz felvételt azért kell bejelenteni előre, hogy biztosan legyen annyi összeg a bankban.


Én vettem fel 9 millát úgy, hogy nem szóltam előre, bementem, tudtam, hogy kétesélyes a dolog, de mondták, hogy van annyi a pénztárba, ki tudják fizetni, nem kell másnap visszamennem miatta.


A bankszámlámról utalást pedig senki nem akadályozhatja meg, még a bank sem. Nem állíthat korlátot, ami pénz rajta van, a számlatulajdonos rendelkezik felette akkor, amikor csak akar. Ha Ő a 60 milliójából kedd este átutal akárkinek 49 milliót, joga van hozzá, és a bank köteles azt teljesíteni. Semmiféle előre jelzés nem kell, hiszen a bankszámlapénz fizikailag nem fogható, tehát nem kell, hogy a banknál fizikailag "meglegyen", mint egy készpénzes felvételnél, amit fogsz és elviszel.


"a bűnözők meg par ora múlva felvették a pénzt"

Maximum ez lehet túlzó a történetben, de nem lehetetlen...

2018. okt. 28. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem felvenni szokták hanem továbbutalni külföldre és nem is kell hozzá kényszeríteni az illetőt:

[link]

2018. okt. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!