Hitelkártya segítség?

Figyelt kérdés
Múlt hónapban vettünk egy telefont hitelre a Media Markt-ban, amihez kaptunk egy hitelkártyát. A telefont 10 hónapra vettünk és így havi 11000 valahányszáz ft ot kell fizetünk rá. Úgy tudom hogy ezt nagyobb részletekben is lehet fizetni és akkor gyorsabban lejár?! Na most nekem éppen elromlott a monitorom, és gondolkoztam hogyha mondjuk veszek egyet a hitelkártyáról mondjuk 40 ezer körül akkor azt vissza tudom ugyanúgy fizetni mondjuk ha nekem úgy jó akkor 2 hónap alatt? Lehet hogy hülye kérdés csak még sosem használtam hitelkártyát így nem igazán tudom hogy mennek a dolgok.

2018. okt. 27. 08:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja igen, jelenleg 330 ezer ft körüli a hitelkeret rajta. 450 ezer a teljes.
2018. okt. 27. 08:25
 2/6 anonim ***** válasza:

Elolvastad az ÁSZF-ét a hitelkártyának? És a kondícióit? Tedd meg a magad érdekében.


Ritka a 2 hónapos türelmi idővel rendelkező hitelkártya.

2018. okt. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De úgy értem hogy, a telefont is 11 hónapig kell fizetni vagy az teljesen más? Vagy akkor ott hogy van a türelmi időszak? Elvileg olyankor a 45 nap arra a bizonyos 11 ezer párszáz forintra vonatkozik.
2018. okt. 27. 08:30
 4/6 A kérdező kommentje:
10 hónapig *
2018. okt. 27. 08:32
 5/6 anonim ***** válasza:

A kiszamolo.hu-n van egy mondás, amit igen csak javaslok neked, hogy tartsd meg. Amit nem értesz, azt ne vedd meg/ne használd! (Én is megtartom ezt a szabályt, azért olvasom az ÁSZF-eket, hogy értsem, amit csinálok.)


A telefont hitelre vetted, ami mellé kaptál egy hitelkártyát. A hitelkártyáknak mindig van egy türelmi időszakuk. A többit a tájékoztatókban is el tudod olvasni.

2018. okt. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na meg hitelre telefon, aztán hitelre monitor, aztán ki tudja mi romlik el még, mire lesz szükséged, a végére annyi hiteled lesz, hogy gondba leszel a visszafizetéssel + jókora kamatot is felszámolnak.

De egyébként ha nem tudod hogy működik a hitelkártyád, mikor, mennyi kamatot kell fizetni, stb. akkor ne használd. Pont az ilyenek miatt adják. Vannak akik örülnek, hogy vásárolhatnak akkor is ha nincs rá pénzük, de a feltételeknek nem néznek utána és aztán szép kis tartozást szednek össze a kamatokkal.

2018. okt. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!