Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bank a legkedvezőbb...

Melyik bank a legkedvezőbb (legalacsonyabb költségekkel) számlanyitás, számlavezetés szempontjából? Költségek, ha a számlára befizetnek, ha pénzt veszek le, és minden más?

Figyelt kérdés

Leginkább pár száz FT-os befizetések, évente pár magasabb összeg (több millió), tehát nem a havi egyszeri fizetés megy rá, ha ez érdekes.

Az AXA-t olvastam az oldalon, ennek utánajárok, és más is érdekelne.

Kisbaba mellett nem sok időm van utánanézni, ezért kérdezem itt.


2010. jún. 25. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
a privatbankar.hu weboldal erre van kitalálva, összehasonlíthatod a paramétereket a pénzügyi szokásaid szerint
2010. jún. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
55%

Szervusz!


A CitiBank Nullaforintos számlavezetése a legolcsóbb! Ugyanis itt mind a számlavezetés, mind pedig az összes banki művelet, valóban ingyenes! Ingyen kapsz bankkártyát, amivel bármelyik ATM pénzkiadóból, akárhányszor vehetsz fel pénzt! Sőt: külföldön havi két alkalommal ugyancsak ingyenes minden pénzfelvétel, bármelyik pénzintézet ATM pénzkiadójából! Egyetlen dologért kell fizetned: ha a banki műveletekről SMS visszajelzést is akarsz kapni, ennek a díja havi 400,- Ft. Ennek fejében korlátlan számú SMS értesítést kapsz a mobilodra! Természetesen netes hozzáférésed is van ingyen, ahonnan bankon belül-, és kivül, bárhova ingyenesen kezdeményezhetsz átutalást, mint ahogyan a számla elnevezésében is benne van: "Nullaforintos számla".

Egyetlen kritériuma van az ingyenes számlavezetésnek: minden hónapban a számládra be kell érkeznie EGYÖSSZEGBEN minimum 150 eFt -nak! Ha ez az összeg, vagy ennél több két részletben megy a számládra, az nem jó! Egyösszegben kell! Miután az sincs megkötve, hogy a hónapon belül mikor érkezzen a pénz, én kivárom, amíg megérkezik a nyugdíjunk, abból ATM-ből kiveszek 150 eFt -ot, és azonnal vissza is fizetem a számlámra! Ha szükségem van erre a pénzre, azt a befizetés után már azonnal ki is vehetem, és ezt a műveletet elég akár a hónap utolsó napján is megtennem! Ha erről megfeledkezem, a "Nulla forint" helyett, abban a hónapban 3.6,- ezer forint lesz a számlavazetési díj! De ez csak minimális törődést igényel!

Az alapkártyához igényelhető SHELL-Citi Hitelkártya, ami azért jó, mert minden vele eszközölt vásárlás után 1% pénzvisszatérítés jár! Sőt: ha a SHELL kútnál tankolsz, az elköltött forintjaid után 3% visszatérítés jár! Ez a mostani árak mellett, 9 forintnál többet jelent literenként! Azért ez sem semmi!


Caty

2010. jún. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét válaszolónak!

A 2.-tól megkérdezhetem, hogy akkor mi értelme van Önnek ennek a számlának? Amire a nyugdíjak mennek, arra kell fizeti a számlavezetési, átutalási díjakat, ezen nem kell, de csak azért átutalni, hogy itt "álljon" a pénz?

Mert feltételezem, hogy a nyugdíjak más számlára mennek, mivel egy összegben jön össze a 150ezerFT (?), viszont befektetésnek meg vannak azért kedvezőbbek is ilyen havi megtakarítás mellett...

2010. jún. 25. 17:03
 4/5 anonim válasza:

Szervusz!


Nem, minek menne másik számlára a nyugdíjunk! Ugyanide, a CitiBank -ba megy, és ugyaninnen megy csoportos megbízással a klb. közüzemi szolgáltatók (villany, gáz, szemét, újság, TV, telefon, internet stb.)felé a számláik kiegyenlítése. Természetesen a csoportos átutalás is, mint minden más Nullaforintos Citi -s szolgáltatás, ingyenes! Azért van a leírt procedúrára szükség, mert külön-külön egyikünk nyugdíja sem éri el a 150 eFt -ot, és bár együttesen jóval meghaladja a havi 150 ezret, de nem EGYÖSSZEGBEN érkezik a számlára. Ezért kell havonta kivennem, és azonnal vissza is fizetnem 150 eFt -ot, amint megérkezik a nyugdíjunk! De ez így már EGYÖSSZEGBEN van! És mint írtam, ha rákerült a számlára a 150 ezer, ha szükségem van a pénzre, akár azonnal ki is vehetem! És elég, ha akár a hónap utolsó napján ejtem meg a műveletet, csak az a lényeg, hogy abban a hónapban egyösszegben megérkezzen a számlámra a 150 ezer forint! Különben a "nulla" forintból 3.600,- forint lesz a számlavezetési díj! De ehhez nagy maflának kellene lennem, hiszen az egész kiveszem-beteszem akció, nem tart tovább 10 percnél! Csak egy minimális odafigyelés szükséges hozzá! Gyakorlatilag erről a számláról "élünk", innen fizetem vissza a havi hitelkártyás vásárlásaimat, innen veszek fel készpénzt. Félre ne érts: nem hitelt veszek fel vele, (bár azt is lehetne!) hanem csak vásárolok! Mert a hiteltől borsózik a hátam! A legjobb út ahhoz, hogy eladósodjon az ember! Addig nyújtózkodom, ameddig a takaróm ér! Ha valamit csak hitelből tudnék megvenni, azt hanyagolom! Majd akkor, ha már ki tudom fizetni! Ha pedig nem jön össze, akkor elfelejtem, és nem rágom magam rajta! Sajnos ezt sokan nem tartják be, hála a reklámoknak, amelyek azt sugallják, csak vásárolj, vásárolj! És a kezébe adják a lehetőséget is, aminek sokan nem tudnak ellenállni!


Caty

2010. jún. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ennyi időt fordítottál a válaszra! :)
2010. jún. 28. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!