Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakástakarékot fel lehet...

Lakástakarékot fel lehet használni mobilház felújítására, átalakítására?

Figyelt kérdés

Vásárlásra gondolom nem, mert lakáshitelt se adnak mobilházra, de mi a helyzet a felújítással? Ha pl szigetelni akarnám, azt lehet a ltb-ből? Nézik, hogy MIN végzik a felújítást, átalakítást, vagy csak viszem a számlát arról, hogy szigetelés volt, és el van intézve? Hogy működik ez?

Van már több éve lakástakarékom, viszont azt már feladam, hogy "fix" házat vegyek, mert esélytelen. Mobilházat tudnék venni, de nem tudom, hogy a felújításhoz használhatom-e a félretett pénzem..?


2018. nov. 8. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak azt áruld el, légyszi, hogy ezt miért nem a lakástakarékodnál kérdezed meg?

Ott sokkal biztosabb és gyorsabb választ kapnál, mint itt.

Nyilván van kapcsolattartód vagy egy telefonszám, amit fel tudsz hívni ez ügyben...

És nem, nem "beszólni" jöttem, hanem ez egy elég speciális kérdés, már a lehet-e mobilházat hitelre venni kérdésnél is igen nehezen kaptál választ (ha Te voltál).


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..

2018. nov. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1

Ez nem az én kérdésem, nekem ERSTE ltp-m van, és már mikor először szemeztem a mobilházakkal, akkor nyilvánvalóvá vált, hogy lakáshitel nem jár rájuk.

Fogalmam sincs, hogy van-e kapcsolattartóm vagy ilyesmi, sok éve kötöttem a takarékot, illetve akkor se én önállóan, hanem egy rokonommal elmentünk megkötni, akkor még azt se tudtam, eszik vagy isszák a banki dolgokat.

Majd bemegyek valamikor személyesen a bankba megbeszélni ezt valakivel, csak most még pár hétig nem tudok bejutni a városba.

Nem hittem, hogy ez ilyen speciális kérdés :D

2018. nov. 8. 15:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Az számít, hogy mi van az ingatlan tulajdoni lapján. Ha megkapta a lakóingatlan besorolást, akkor felhasználhatod rá a lakástakarékot, de ha más a megnevezés, akkor nem.
2018. nov. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3

Értem, köszönöm!

2018. nov. 9. 09:21
 5/6 evenslol ***** válasza:

Helló!

Az imént említett banknál dolgozom bankárként. LTP-t csak olyan ingatlanra lehet felhasználni ami helyrajzi számmal rendelkezik. Mobilháznál ez nem áll fent így tehát a válasz nem. Nem lehet ilyen célra használni az összegyűjtött pénzt.

2018. nov. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
23.37-es, én már láttam, olyan mobilházat, amit letelepítettek fix alapra és megkapta a lakóház besorolást a tullapon, bár elismerem, hogy ez ritka.
2018. nov. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!