Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy diák felvehet két diákhitelt?

Egy diák felvehet két diákhitelt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék venni egy iPhone XS MAX telefont,de sajnos csak 100.000Ft kp-m van.

Van-e erre lehetőség?



2018. nov. 17. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem fizeted ki abból a hitelből, amit mér felvettél? Vagy miért nem mész el diákmelózni? Vagy miért nem addig nyújtózkodsz, ameddig a takaród ér? Egyetemistaként ennyi eszed van, hogy egy telefonra hitelt vennél fel?
2018. nov. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet egyszerre Diákhitel 1 (szabad felhasználás) és Diákhitel 2 (tandíj-finanszírozás), de nem tudsz pl. egyszerre két Diákhitel 1-et futtatni. Vagyis ha már van egy Diákhitel 1-ed, nem tudsz további szabad-felhasználású hitelt felvenni.


Ha a Diákhitel 1 nem a legnagyobb (havonta 50.000 vagy félévente 250.000 Forint), akkor van lehetőség nagyobbra váltani.


Ha emellett döntenél, javaslom hogy alaposan gondold meg, csak akkor vágj bele, ha már most biztosra tudod, hogy az egyetemből kilépve is meg fogsz keresni nettó 200.000-et (ez a munkalehetőségek elsöprő többségéről nem mondható el, megközelítőleg sem), főleg ha nincs saját lakásod.

2018. nov. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A Diákhitel 2-őt közvetlenül az iskola kapja - ter aqbból nem látsz 1 ft-ot sem.

Diákhitel 1-et felvehetsz, ha még nincs, de jobban járnál, ha hétvégenként diákmunkáznál és összeszednéd rá a pénzt - nem pedig eladósítanád előre magad hosszú évekig.

És igen, annak a válaszolónak igaza van, aki azt írta: addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér.


Meg is indoklom, miért írom ezt: ha hiteled van, nem engedheted meg magadnak, hogy otthagyj majd egy rossz munkahelyet, mert miből fizeted majd a hitelt?

Ha nincs hiteled, sőt, van félretett pénzed, akkor az sem problémna, ha hirtelen megszűnik a munkád.

2018. nov. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Párom részletre vette a telefonját, mikor még dolgozott. Ott hagyta a munkahelyét, néhány hónapig otthon volt (közben elfogyott a pénze) majd elment egy okj-ra. Az oktatás havonta utal neki 60.000 Ft-ot, amiből 25 a telefon. A maradék pénzből meg a következő hónapig el kell boldogulnia valahogy.

2 éven keresztül fizette a telefont, mert "nekem ájfon kell".

Ne legyél te is hülye. Inkább menj el dolgozni és spórold össze.

Amúgy nem értem a "legújabb készülék" mániát. Minek megvenni drágán, mikor egy év múlva piacra dobják az újat amiért megint egy csomóan fizetnek.

Plusz véleményem szerint az iPhone azért kerül ennyibe mert van olyan hülye aki ennyiért megvesz. Nagyon sok osztálytársamnak volt iPhone-ja de amikor megkérdeztem tőle, hogy miért jó/jobb az iPhone mint egy Samsung egytől egyig azt mondták, hogy jobb a kamerája es mert menő. Ennyi volt az érvelés.

Szóval kérlek ne legyél hülye.

2018. nov. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Aki valóban fontos ember, annak a cége ad egy ájfónt úgy, hogy se a telefonért, se a hívásaiért, se a netért nem kell egy vasat se fizetnie. Ezek az emberek persze általában értenek is valamihez, mert mondjuk a tanulással foglalkoztak ilyen hülyeségek helyett, és a cégük ezzel is kifejezi azt, hogy megbecsüli a munkájukat.


Aki meg olyan hülye, hogy még nemhogy egy fillért nem keresett életében, de még azt a szutykos diákhitelt is képes felvenni azért, hogy erre a 2 év alatt elavuló marhaságra költse - na arra aztán végképp nem érdemes szót vesztegetni.


A csatornákat is pucolni kell később valakinek...

2018. nov. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Soha ne vegyél fel diákhitelt! Rengeteg ismerősöm befürdött vele köztük én is. Ha nem fogsz 400 ezreket keresni akkor inkább hagyd a hitelt.
2018. nov. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Én felvettem anno a max összegű Diakhitel 1et, a laptopom tönkrement, meg jogsit is szerettem volna. Úgy tekintettem a hitelre, mint egy befektetésre a tanulásba. Mert a laptop kellett az egyetemre, a jogosítvány meg az élethez. Egyetem alatt masodevtol gyakornok voltam egy cégnél, idén diplomaztam, és egy olyan állásomett, amit sokan még tapasztalattal sem feltétlen kapnak meg. Egyből kaptam céges autót, elég sokat is kell mennem vele, főleg külföldre, úgyhogy ha másért nem, már ezért megérte anno hitelből lerakni a jogsit aztán minél többet gyakorolni. A Diakhitelt egyébként az első havi fizetésembol úgy ahogy volt kifizetem.

Kérdező, én a jogsin felul egy használt macbook airre költöttem a pénzt, miután nem találtam abban az árban újonnan sem jobb laptopot. Nekem megérte, rengeteget tanultam rajta egyetemen, mindenhova vittem stb. Egy iPhone más kategória, azon nem lehet úgy tanulni, és nem ez az XS túl is van arazva. A helyedben vennék egy iPhone 6st/7et, max 8plussz ha tényleg valami új kell. De amúgy jobban járnál egy olcsóbb Xiaomi telefon +egy új ipad 6th

gen komboval.

2018. dec. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolso válaszoló voltam, én az új munkahelyemen kaptam meg a belépéskor egy iPhone X-et, és elég nagy csalódás volt a huawei mate 10 pro telefonom után. Szerintem az XS max sem lehet jobb, csak drágább.
2018. dec. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!