Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tevesen utaltak a szamlamra?

Bebirepus kérdése:

Tevesen utaltak a szamlamra?

Figyelt kérdés
Ma reggel 300e forint kerult jovairasra a szamlamon. Be is telefonaltam a vankba, jeleztem, hisz kevesebb penzt es mastol vartam. Azt mondtak problema mentes volt az utalas. Egy oraja kozolte velem az exbaratom, hogy o adta meg. Az en szamlaszamomat es adjam mar vissza neki a penzt. Na most. 1, az nem teves utalas, ha valaki onszantabol megadja az en szamlaszamomat amit ismer es tud. 2, az uriember mielott elvaltak utjaim 150 ezer forinttal lopott meg par honapon keresztul internetes vasarlasokkal, melyrol visszaelesrol szolo jjegyzokonyvem van a bankomnal, ezen felul tobb egyeb penzzel lopott meg. Velemenyem szerint ez csak a karma ugyan, de megjar nekem. Amennyiben a fel tisztaba volt vele, hogy ez az en szamlaszamom es nem pedig eliras tortent, kovetelheto rajtam a penzt? Termeszetesen azert is jartam utanna, mert nem vagyok gerinctelen, viszont annak tukreben, hogy o mennyi penzzel karositott me? Ha van ra lehetosg megtartanam. Valaki erdemben hozza tudna szolni?
2018. nov. 19. 13:28
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsi az ekezet hianyaert. :)
2018. nov. 19. 13:29
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

ezeket olvasva én is csak arra tudnék tippelni, hogy valakit átb_szott, és a te számládra kérte a vásárlótól a pénzt.


szerintem inkább jelezd ezt a rendőrség felé ezt az esetet is, mielőtt te kerülnél bajba.

2018. nov. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A számlaszám, ahonnan az utalás érkezett, meg kell, hogy legyen. Ugyanarra utald vissza. Tényleg lehet, hogy átvert valakit, és akkor téged vesznek elő. Ha meg ugyanoda utalod vissza (pl téves számlaszám közleménnyel), akkor egy csalás esetében tisztáztad is magad.
2018. nov. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A fizeteset szerette volna maganak kerni, csak allitasa szerint az en szamlaszamom adta meg.. Tulajdonkepp nem tervezek ekkora osszeget csak ugy az o keresere visszautalni, plane hogy devizaszamlara erkezett az osszeg es kb 20e ft volt az atvaltas dija eurora. Az utalasomnak is lennenek koltsegei es szinten ott lenne az eurorol forintra az atvaltasi dij. Ugy gondolom, ha teves az utalas akkor a bankba kellene mennie es nekik felkeresniuk esetleg, nem pedig az en penzem (atvaltasi dij,utalasi dij) kovetelni barmit is.
2018. nov. 19. 17:29
 5/14 A kérdező kommentje:
Meg mindig ott tartok, hogy nagyon sok penzzel lopott meg az illeto, es ha hulye es az en szamlaszamom adta meg akkor nem vagyok koteles visszaadni. Csak nyilvan a kovetkezmenyek tukreben a helyes megoldast keresem..
2018. nov. 19. 17:30
 6/14 anonim ***** válasza:
akár hülye, akár nem, az akkor sem a te pénzed, és ha esetleg mégis ő volt a hülye, neki ugyanúgy joga lenne feljelenteni, hogy nem vagy hajlandó visszaadni...szóval én nem gondolkodnék, visszautalnám.
2018. nov. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Es akkor en mit kezdjek az atvaltasi dijaval? Amit a sajat egyenlegembol vontak le? Es az atutalas dijaval? Nyeljem be, mert o hulye?
2018. nov. 19. 17:35
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg, hogy mekkora összeget írtak jóvá a számládon devizában.

Két dolgot tehetsz:

1.

Legalábbis az én bankomban van erre lehetőség: bankfiókban vagy telefonbankon jelzed a banknak, hogy nem téged illet, visszautaltatod a bankkal, külön jelezve, hogy abbana devizában utalják vissza, amiben a számládra kaptad, és vonják le a visszautalásból a jóváírási díjakat és a visszautalás költségét, hogy téged ne érjen emiatt (más hibája miatt) kár6költség.


2.

Ha a bankod ilyent nem tesz, utald te vissza deviza utalásként. A neked jóváírt összegből vond le azt a díjat, amit a jóváírásért felszámolt neked a bankod. Minden díjat, ha volt "jóváírási jutalék" terhelve a számládon, akkor azt is vond le, és ha volt még külön más díj, például "konverziós díj", akkor azt is.

A visszautalást abban a devizában indítsd vissza, devizautalásként, amiben kaptad. Ha euró számládon lett jóváírva, akkor az euró összeget utald vissza.


Pontosabban még ennél is annyival kevesebbet, amekkora a te visszautalásod átutalási díja lesz. Ezt a kondíciós listából látod, vagy bankfiókod/telefonbank meg tudja mondani, mennyi lesz a kiutalás díja.

"Közlemény" mezőbe írd be hogy mikori milyen összegű utalás (hány forint érkezett) téves utalás visszautalása.

Valószínű, hogy azután majd megkeres a küldő személy bankja, hogy rákérdezzen, miért "csak" annyit utaltál vissza. Te csak ragaszkodj hozzá, hogy azért, mert tévesen utaltak neked, és emiatt téged nem érhet kár, más hibája miatt, így te azt tudod visszautalni amit kaptál(abban a devizában, amiben kaptad), és a banki díjak csökkentésével.

Ha további kérdés, hogy miért devizában utaltad vissza, a válasz az, hogy te devizában (pl euróban) kaptad, azt az összeget is tudod visszautalni. És egyébként ha te még visszakonvertáltad volna forintra és az abból konvertált forint összeget utalod vissza, akkor lenne még egy plusz "konverziós költség" konverziós árfolyamvesztesége.

2018. nov. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%

Jajmár, de besz*ri itt mindenki...

Könnyen lehet, hogy nem tarthatja meg végül az egész pénzt.

Ugyanakkor miért utalná vissza?

Ha kell az illetőnek, majd perel, vagy majd ő veri az asztalt a bankjánál chargebackért.

Addig meg - szájhagyomány útján terjednek itt a hírek vagy mi a tök? Kapott bármi hivatalos felszólítást tértivevényes levélben? Ha kapott, köteles annak vígan és dalolva eleget tenni, ha saját bevallása szerint is követelése van az illetővel szemben?

Majd perre viszi az illető, vagy fizetési meghagyást küld közjegyzővel, aminek ellent lesz mondva, így perré alakul, és a bíróság eldönti. 5-6 év múlva. Az se biztos, hogy a teljes összeget vissza kell adni, ha az ellenkövetelés jogosnak bizonyul.

Nem kell nekem állandóan a bankszámlakivonatomat nézegetnem bakker, hogy kitől épp mi jött, ha valakinek valami nem tetszik, megvan a normál polgári peres útja.. :P

2018. nov. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk ha te járnál így(most mind1, hogy átvertek vagy csak te rontottad el az utalást), gondolom te is értékelnéd, ha a másik fél úgy dönt, hogy pereld vissza a pénzt, ha annyira kell :D
2018. nov. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!