Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a végrehajtó nem küld...

Ha a végrehajtó nem küld faxot a bankomnak a hatósági átutalási megbízás leállításáról, és a leállítás után is leemelt a bank pénzt a számlámról, visszakapom?

Figyelt kérdés
Van felém egy végrehajtás, ami odáig fajult, hogy lezárolták a bankszámlám hatósági átulással. Múlt héten bementem a végrehajtóhoz, megállapodtunk részletfizetésben, fizettem nekik x összeget, részletben. Mondták, hogy felszabadítják az inkasszó alól a számlám. Ehhez képest tegnap és ma bejött nekem két utalás, mindkettöt felszívta a bank. A végrehajtót hívtam, ök azt mondták, hogy ki kellett mennie már a bankhoz a nyilatkozatnak. Utána hívtam a bankot, ök pedig azt látják, hogy még mindig inkasszó van a számlámon. A végrehajtót már nem lehet elérni, és cska két nap múlva van félfogadás, így addig is arra keresek választ, hogy ha kiküldik még egyszrt a felkérést a banknak, akkor visszautalja a végrehajtó a pénzt, amit a megállapodásunj után emeltek le? Van valakinek ilyen tapasztalata?

2018. nov. 20. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fogja.
2018. nov. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elméletileg - ha van részletfizetésre megállapodás - akkor vissza kellene utalnia, ugyanis szünetel a végrehajtás ilyenkor. Az más dolog, hogy megteszi vagy sem. Neki tudnia kell, hogy inkasszóból érkezett, vagy Te fizetted be önként és dalolva. Ha a szünetelés alatt inkasszóból érkezik befizetés, akkor az az adósnak visszajár! Ha nem indítja vissza az összeget, akkor panaszt tehetsz a végrehajtó ellen, ugyanis nem tartja be a jogszabályt.


"A végrehajtás szünetel, ha


a) * az adós személyazonossága a szükséges adatok hiányában nem állapítható meg,


b) * az adós meghalt, vagy a nem természetes személy adós megszűnt, és a végrehajtást kérő nem kérte a jogutódlás megállapítását,


c) * a végrehajtást kérő az eljárásban való közreműködését megtagadta,


d) * az adósnak nincs lefoglalható vagyontárgya, illetőleg a lefoglalt vagyontárgy értékesítése sikertelen volt,


e) * a végrehajtást kérő a végrehajtási költséget - bár köteles rá - nem előlegezte,


f) * az adós a teljesítésre halasztást kapott, vagy a részletekben való teljesítést engedélyezték, illetve állapította meg számára a végrehajtó,


g) * külön törvény így rendelkezik."

2018. nov. 21. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Közben sikerült elérnem őket, megoldódott a feloldás, és visszautalják.
2018. nov. 22. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!