Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes várnom még egy évet,...

Érdemes várnom még egy évet, hogy jogosúlt legyek a közalkalmazotti hitelre?

Figyelt kérdés
Lakást szeretnénk vásárolni.Miben jobb ez a hitel mint a többi?előnyök hátrányok!!!
2010. jún. 30. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Olvassd el Robert Kiyosaki Gazdag papa, szegény papa című könyvét. Ha ezután még mindig hitelre szeretnél lakást venni, akkor olvassd el újra. Tedd ezt mindaddig, amíg le nem beszéled magad a hitelről.

Igen, érdemes egy évet várni. Keressd meg több befektetéshez értő ismerősöd, és kérj tőlük tanácsot, hogy azt az összeget, amiből a lakás beugró részletét kifizetnéd, hogy tudnád befektetni egy évre. A pénzt, ami a törlesztőrészleted lenne, fizessed egy évig be egy számlára, vagy ha lehetséges csapd hozzá a befektetésedhez.

Nem a közalkalmazotti bizbaz miatt érdemes várnod egy évet, hanem azért, hogy a pénz legalább addig is hasznosabb helyen forogjon, ne egy olyan ingatlanban feküdjön, ami után neked kell fizetned.

2010. jún. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
80ezret költök csak a bérleti díjra már két éve.Ha ezt sem tudnám fizetni innen is a híd alá kerülnék.Akkor miért is maradjak albérletbe?????
2010. jún. 30. 10:44
 3/5 anonim ***** válasza:

a közalkalmazotti hitelnek az volt az értelme, hogy az állam 100%ban kezességet vállalt érted, magyarul a ház értékének 100%-át megkaptad hitelre (csak forintalapú hitel esetén)

szerintem már vagy 2 éve nem létezik

2010. jún. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok: abban nem vagyok biztos hogy már nem létezik, de rég hallottam róla

igazából mivel elméletileg lassan megszünik a devizahitelezés, hátránya nincs ... mindenképp csak forintalaput tudsz majd felvenni

2010. jún. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Te tudod, én csak segíteni próbálok.


Nincs 80ezer Ft-nál olcsóbb albérlet a lakóhelyeden?

Miből gondolod, hogy a törlesztőrészlet ennél kevesebből kijön?


Azért javasoltam neked könyvet, mert ott egy hozzáértő válaszol a kérdésedre.

2010. jún. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!