Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges hogy elutalok egy...

Lehetséges hogy elutalok egy összeget és a másik fél kevesebb pénzt kap meg belőle?

Figyelt kérdés
Elutaltam x összeget kaptam róla kivonatot meg le is emelték viszont a másik fél váltig állítja hogy x Ft-tal kevesebbet kapott meg. Ilyen létezik? Vagy csak több pénzt akar kicsikarni belőlem? A jóváirási értesítőt persze azóta is küldi... nálam van bizonyíték mert levették és van nyoma. Mi ilyenkor a teendő? Persze megyek be a bankba de ott adnak ki nekem olyan infót hogy ez az összeg megérkezett a kedvezményezett fél számlajára teljes összegben vagy nem?
2019. jan. 28. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
HA elküldesz egy X összeget, és erről bizonylatod is van, hogy annyit utaltál, akkor a másik fél pontosan azt az összeget kapta meg.
2019. jan. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen atutalas, nemzetkozinel altalaban fellep egy jopar ezres koltseg (5-10 ezer), amit utalaskor a netbankban megszabhatod, hogy melyik fel viseli. Azon felul a fogado fel oldalan lehetnek tovabbi koltsegek, bar azokat mar feltuntetik kulon tetelkent a bankok.
2019. jan. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem nemzetközi, belföldi utalásról van szó és a másik állítja hogy kevesebbet fizettem mint amennyit kellett volna. Igen én is úgy gondolom ezt mindenképp meg kell kapnia és max ezen felül vannak mínuszos tételei ezert kevesebb a végösszege...
2019. jan. 28. 23:14
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Nincs ilyen, ne legyél buta. Hazudik, főleg ha ott van előtted a kivonat.
2019. jan. 29. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak devizautalásnál láttam eddig olyan opciót, hogy az utalás költségét át lehet hárítani a fogadó félre, ezt az utalásnál neked kell eldönteni. De belföldi HUF utalásnál lilyen nincs.


Mindenképpen mutasson valami igazolást, hogy mennyit írtak neki jóvá. De igazából mindegy is, te annyit utalátál, amennyiben megegyeztetek, van is róla igazolásod. Az, hogy miért lett nála kevesebb, azt rendezze el a saját bankjával. Én elküldeném neki az utalási igazolást és ezzel lezártnak tekintetném az ügyet.

2019. jan. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs, ha te x-et utaltál, akkor neki annyit kell megkapnia a banki jutalékot is tőled vonják. Max akkor lehet kevesebb összeg a számláján, ha inkasszálták valamiért, de a feladott összegnek akkor is egyben kell megjelennie a másik fél számláján. Szóval az illető kamuzik. Neki kell alátámasztania, hogy te kevesebbet utaltál.
2019. jan. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!