Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 20 éves hitel visszafizetése...

20 éves hitel visszafizetése 10 év alatt?

Figyelt kérdés
Ha felveszek egy hitelt 20 évre, akkor bár a havi törlesztő részlet alacsonyabb mint ha 10 évre venném fel, de a végösszeg amit visszafizetek a végén jóval magasabb. Viszont ha 20 évesnél betorlesztek, és 10 év alatt azt is visszafizetem, akkor az összes költség a 20 eveshez képest csak az előtörlesztés díja lesz?

2019. febr. 1. 08:19
 1/6 A kérdező kommentje:

Helyesen:


Viszont ha 20 évesnél betorlesztek, és 10 év alatt azt is visszafizetem, akkor az összes költség a 10 eveshez képest csak az előtörlesztés díjaval lesz magasabb?

2019. febr. 1. 08:21
 2/6 anonim ***** válasza:

Meg a 10 év alatt a törlesztőbe fizetett kamatösszegekkel és %-al, ami a a 10 éveshez képest 10 év alatt magasabb % és magasabb kamatösszeg. Így pl. egy 10 éves hitelbe fizetsz 70% Tőkét és 30% kamatot, 3,8%éves kamattal 10 éves kamatperiódussal, addig egy 20 évesbe 40% tőkét és 60% kamatot 5% kamattal 10 éves kamatperiódussal.


10 év alatt előzőben, 8.400.000 Tőkét és 3.600.000 Ft-ot fizettél vissza.


Addig a 20 évesbe csak 4,8 millióval csökkent a tőke tartozásod 10 év alatt a 8,4 millió helyett. Tehát 4,4 millióval többet kell fizetned még vissza csak a tőkére h hamarabb akarod visszafizetni ( plusz 1% körüli költség).


Miközben évente 1,2%-át, 10 év alatt 12%-át a hitelnek elvesztetted kamatkülönbség formájában.


Kezelési költségkülönbséget nem számoltam mert annyi féle van ahány hitel ( Nekem pl. 10 évesnél csak kamat és tőke van kezelési költség nincs).

2019. febr. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bocs kapkodva írtam reggel... 3,6 millióval kevesebb tőkét fizetsz 10 év alatt egy eredetileg 20 éves hitelbe, mintha azt csak 10 évre vetted volna fel eredetileg alacsonyabb kamattal. Így ha előtörleszteni vagy kifizetni akarod a teljes tőketartozàst, akkor érhetnek plussz milliós összegű meglepetések a felvett hitelhez képest.
2019. febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazad van, viszont az a tény kimaradt, hogy mivel alacsonyabb a törlesztő részlet, nagyobb a megtakarítási lehetőség, mód van folyamatos, nagyobb összegű előtörlesztésre, ami ha jó ütemben zajlik, akkor marha gyorsan csökkenti a tőketartozást és ezzel a 10. év végére kifizetett kamatot is.

Hosszabb távon végig gondolva egy pontos tervvel így simán elképzelhető, hogy kedvezőbben jön ki a hitelért megfizetett "járulékos" összeg, mint a 10 éves futamidő esetében a kamat.

Mi erre apelláltunk, bár mi a 7. évben szeretnénk a 20 évre felvett hitelünket végtörleszteni. És még vannak állami támogatással rendelkező lakástakarékaink, ami jelentősen javítja a számokat.


Ez mind egyéni lehetőség kérdése szerintem. Ki mikor mennyit tud előtörleszteni. Lehet, hogy a 10 éves futamidejűt is tudja valaki olyan ütemben előtörleszteni, hogy simán jól jön ki vele. Más meg ilyen szempontból jobban jár a 20-assal, amit korábban kifizet.

2019. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

LTPseknek mániája ez... pár ezer forinttal vagy bentebb jó esetben, és ahányszor előtörlesztesz annyiszor a tőke 1%-a a költség. Emellett a biztos befektetést megállítja az éves 3-5%.


Kockázatosba lehet gondolkodni, nekem pl szabad felhasználású a hitelem, a fele ment haszongépjárműre és annak a piaci ártól 30%-al kedvezőbb bérbeadására, amiből a lineárisan csökkenő törlesztő fedezve van a 10 év alatt, az autó meg vagyontárgyként megmarad, a másik fele meg az eredeti célra ( felújításra) de 27% az autóból és a felújításból visszaigényelhető áfa formájában, így az vissza forog, és kvázi 0 Ft költségből az ingatlan értékéhez hozzáadott + 4 milliót a kétmilliós felújítási ktg vetés, ami valójában csak nettó 1,5 volt. Emellett szabad kapacitásban kiadható az ingatlan is, és az abból származó nettó bevétel marad meg profitként az ügyleten.

2019. febr. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Viszont ha 20 évesnél betörlesztek, és 10 év alatt azt is visszafizetem, akkor az összes költség a 20 eveshez képest csak az előtörlesztés díja lesz?"


Gondolom -ahogy a legtöbben- az ltp kötésnél is csak ezzel az egy költséggel számoltál... Ami már most látható, hogy ha többször törlesztesz elő,akkor eleve annyiszor szorzódik a kamatkülönbség és tőke/kamat arány különbségen elszenvedett mínuszok mellett.

2019. febr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!