Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi lenne a legjobb megoldás?...

Mi lenne a legjobb megoldás? (lenn bővebben)

Figyelt kérdés

Lakásomat eladtam, a vevő hitelképes, megveszi az ingatlant.

Én viszont másik lakásba költöznék, de hitelt kell felvennem.Mi lesz ha a bank nem ad hitelt?Vissza lehet mondani az adásvételt?Azaz,én visszamondhatom annak, aki az én lakásomat veszi meg?Olyan adásvételi szerződés létezik, h a bank hibájából meghiusult vásárlás miatt visszalépek?


2010. jún. 30. 19:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
olyankor költözöl albérletbe
2010. jún. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem, ha már aláírtad akkor az eladást nem lehet visszamondani. Nem kérdezted meg a bankot az eladás előtt ad-e hitelt?? Ha nem sikerül költözz albérletbe.
2010. jún. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

"Olyan adásvételi szerződés létezik, h a bank hibájából meghiusult vásárlás miatt visszalépek?"


Nem lehet ilyen feltételt szabni. Ahogy olyat se, hogy ha nyerek a lottón, akkor fizetek, ha meg nem, akkor nem. Olyat lehet kikötni, hogy ha nem egyszerre fizetik ki az egészet, akkor a tulajdonjogot fenn lehet tartani, de legfeljebb a teljes vételár kiegyenlítéséig.

A tulajdonjogot az ingatlan-nyilvántartásba történő bejegyzéssel szerzi meg a vevő, ehhez ügyvéd által ellenjegyzett adásvételi szerződés kell, átadás nem kell hozzá, szóval ha ügyvéd előtt már aláírtad a szerződést, ő meg kifizette (vagy ki fogja) akkor már gyakorlatilag ő a tulajdonos, akkor is, ha nem adod át neki a lakást. Legfeljebb majd kilakoltat, ha nem akarsz menni.

2010. jún. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

természetesen az adásvételi szerződésbe is, mint minden polgárjogi szerződésbe bele lehet foglalni szinte bármit, amit a szerződő felek kölcsönösen elfogadnak.


Más kérdés, hogy ebben az esetben a vevőd valószínüleg nem akar majd tőled lakást vásárolni, vagy esetleg néhány millió forinttal olcsóbban éri majd csak meg neki ilyen feltételek mellett.

2010. jún. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem. Nem lehet belefoglalni pl. azt se, hogy én eladom magamat rabszolgának, a vevő meg megvesz ennyiért. Ez ugyanis jogellenes. Hiába fogadja el a feltételeket a vevő és az eladó is, a jog nem ismeri el ezt a szerződést érvényesnek.

A fenti megoldással meg az a baj, hogy az adásvételi szerződés alapvető koncepciójába ütközik. Eladni úgy lehet valamit, hogy a vevő és az eladó kölcsönösen és egybehangzóan kijelenti a szándékát az eladásra, illetve a vételre. Nem lehet "félig" eladni valamit, hogy ha ez bejön, akkor igen, ha meg nem, akkor nem. Ez ugyanis a forgalom biztonságát, illetve a másik fél érdekeit sértené.

2010. jún. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
bármit bele lehet foglalni, de ami jogellenes, az úgysem lesz érvényes és egy értelmes ügyvéd sem fogja ellenjegyezni
2010. jún. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
amúgy a problémádra van megoldás, vannak olyan lakáshitelek, amivel a régi lakásodat nem kell azonnal eladni, csak 2 éven belül ;)
2010. jún. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát, erről van szó.

Szóval sokat nem is érsz vele, ha bele is íratod, meg valaki ellenjegyzi is. A bíróság úgyse fogja elfogadni a feltételt érvényesnek. És akár létre is hozhatja a szerződést köztetek bírósági határozattal.

2010. jún. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ne úgy add el a lakásodat, hogy beleugrasz a semmibe, hanem előtte Te is érdeklődj, járd körbe, hogy mik a lehetőségeid. Nézelődj az ingatlan piacon és nézz körbe a hitel fronton is.

Mindegyik bankban van előzetes hitelbírálatra lehetőség, ez ingyenes. Amikor már kinéztél pár ingatlant, érdemes az ingatlanok adataival és a saját adataiddal együtt személyre szabott ajánlatokat kérni. Pár dologra nagyon oda kell figyelni. A személyes adataidban, munkahelyi adataidban bármilyen változás befolyásolhatja a kapott ajánlatot, de ami a leggyakoribb, hogy a banki értékbecslés nem ugyanazt az értéket mutatja, mint amire a hitelfelvevő számít. Ilyenkor 2 lehetőség van. Vagy nagy tűréshatárral kell megállapítani a megvásárolandó ingatlan értékét és erre kiszámolni a kapható hitelt, vagy előre kérni egy értékbecslést a már fixen kiválasztott ingatlanra, ami pontos eredményt ad. Az utóbbi kb 30.000Ft-ba kerül, de még mindig megéri ezt a költséget bevállalni, mint esetleg bukni egy adásvételit, a foglalót és kockáztatni, hogy albérletbe kerülsz.


Ha okosan, minden hibalehetőséget, buktatót körbejársz, nem kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy eladod a régi lakásodat, de nem tudsz venni újat. Ebben sokat tudok neked akár én is segíteni, mert gyakran csinálok ilyet.


Egy hiteltanácsadó

2010. júl. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

8:58


nagyon köszi a korrekt és pontos tájékoztatást.

Beleugrani semmiképp se akarok, ép ettől félek, nehogy én járjak rosszul.

De mindig bujkál bennem a kisördög, hátha van 1%is, h a bank mégse adja meg a hitelt,gondolom ezt a szerződésbe bele kell majd venni,hogy tőlem független okok miatt nem tudom mégse eladni a lakást?mert ha nem tudok költözni,hülye lennék eladni, akkor inkább maradok.ahogy írtad is,nehogy 2 szék közül a pad alá essek..azt nagyon nem szeretném.

2010. júl. 1. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!