Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valakinek a számlájára...

Ha valakinek a számlájára akarok befizetni pénzt azt csak abban a bankban tudom ahol van a számlája pl. takarék vagy bemegyek az én saját k&h bankomba és ugy is rárakják a számlájára?

Figyelt kérdés
Tehát ha 3 embernek akarok utalni különböző bankab kell bemennem külön-külön másikba vagy a sajátomban el tudom utalni nekik ha ők nem is oda tartoznak?
2019. febr. 3. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van netbankod, még be se kell menned, akár otthonról gép elől elintézheted.

De ha bemész, a számláról bárhová kérhetsz utalást.

2019. febr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pont az hogy nem akarok neten keresztűl utalni. /Eddig így csináltam. /Csak személyesen. De akkor ha bemegyek a k&h bankba akkor bármelyik bankszámlára bármelyik bankba tudok kézpénzt befizetni? Nem kell külön minxenhova bemenni?
2019. febr. 3. 21:28
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Ha a saját bankodba mész be, akkor igen. De ez ugyanolyan átutalás lesz, mint amit otthonról csinálsz, csak nem te, hanem az ügyintéző csinálja meg. Tehát nem a számlájukra fizetsz be, hanem a sajátodra, és onnan elutalják.
2019. febr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Ha idegen bankba mész be, akkor azonban csak ottani számlára tudsz befizetni.
2019. febr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%

Megkérdezhetem, hogy mi miatt nem akrsz netbankból utalni?

Ugyanis ha a saját bankodból utalsz másik bankba, akkor hiába mész be a bankfiókodba, onnan is ugyanannyiba kerül az utalás, mintha otthonról csinálnád.

Ha az illető számlavezető bankjába mész be - mondjuk egy Budapest Bankba - és ott készpénzben befizeted a számlájára, akkor az viszont ingyenes.

De csak akkor, ha mindig az adott "címzett" bankjába mész be, külön-külön.

2019. febr. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!