Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 30 éves futamidejű lakáshitelt...

30 éves futamidejű lakáshitelt érdemes 40 évre váltani?

Figyelt kérdés

2008-ban vettünk fel 5 m ft-ot chf-ben, fél éves kamatperiódussal. Akkor 30egypár ezerrel kezdtük, aztán jött a válság, 48 e lett a törlesztő. Most 20 ezerrel megint többre számítunk. A kisfiam most 1 éves, hárman élünk összesen 200 e-ből, 43 m2-en. Nem fogjuk bírni a hitelt, már most is szűkösen vagyunk, semmi extrára nem költünk, kocsink sincs, nekem bérletem sem. nem részletezem.Igazából csak ez tűnne járható útnak, de gondoltunk másra is ( kisebbet venni, de amennyivel olcsóbb lenne a másik lakás, az a pénz rámenne az eladás-vásárlás-adózás költségeire...És készpénzünk sincs, semmi.

Putriba meg nem szeretnénk menni. Vagy albérlőt fogadni a fél szobába, ha találnánk valakit...

Szerintetek érdemben csökkenne a törlesztőnk futamidő váltással? És az vajon milyen költségekkel járna?

Segíteni sajnos nem tudnak a rokonok, vagy éppen nem akarnak :( A forintra átváltás sem oké, mert akkor meg bebetonozzuk magunkat kb. 1,5 millióval több hitelbe. Inkább akkor éhezünk.

Ja, és én gyeden vagyok, a férjem meg dolgozik, sosem volt még mnélüli, mint ahogy én sem...

Köszi, ha tudtok válaszolni, már ma is sírtam előre, pénteki árfolyam szerint számolják a köv. félévet :((((


2010. júl. 1. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
ne viccelj már, hogy havi 200 ból nem tudtok 70-et kigazdálkodni...
2010. júl. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszod, kár volt érte. a diákhitelt oda sem írtam, a cukorbetegségemre költött pénzt,(a tb-t hagyjuk)a rezsit is kihagytam, stb. A gyerekre sem havi 5000 forintot kell költeni, gondolhatod.. (vagy nem) Akkor akinek nem tetszik a panaszkodás rész (azért nekem jólesett leírni), az hagyja figyelmen kívül, és ha tud, válaszoljon már a kérdésemre. Köszönöm szépen!
2010. júl. 1. 11:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Minimálisan csökkenne csak a törlesztőrészleted, ha hosszabbítanál, ennek nincs sok értelme. Gyakorlatilag még tovább tolnád a tartozásodat, de a havi kiadás 2-3000Ft-tal lenne csak kevesebb. Állítólag őszre tervezi a kormány, hogy a CHF alapú lakáshiteleseket segíti valamilyen módon, ezt a helyedben mindenképpen kivárnám. Ha az sem hoz megfelelő segítséget, akkor csak valamilyen drasztikus lépéssel, komolyabb váltással, erős kompromisszumok árán tudnál kiszállni ebből a hitelből.


Én pl mostanában azon gondolkozom, hogy eladom az ingatlanom, kifizetem a hitelt és veszek egy olyan bedőlt hiteles ingatlant a maradék pénzből, aminek a törlesztőit már esetleg tudnám fizetni.

2010. júl. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
mi 105 ezerből élünk ketten és van bőven fizetnivalónk, meg tudjuk oldani, nehogy már 200 nettóból ne tudd kifizetni az 50-70 ezret, tanulj meg spórolni, add el a kinőtt ruhákat a teszveszen, a megunt gyerekjátékokat, vásárolj olcsóbban....nem vagytok akkora szarban, mint hiszed, csak nem tudsz bánni a pénzzel
2010. júl. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 2. válaszoló a hasznos és segítséget nyújtó válaszod!

A 3. nak meg nem részletezem a kiadásainkat tételesen, okítsd a rokonaidat + a barátaidat, ne engem, és a kérdésre válaszolj legközelebb, ha képes vagy rá, hogy értelmezd...

2010. júl. 1. 12:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

hiteltanácsadó vagyok, ugyanakkor gyeden is vagyok és 9milliós hitelünk is van. Mi sem számíthatunk senkire. A férjem most munkanélküli lett, így már az ő fizetésére sem számíthatunk. Kiváltattam vele a vállalkozóit így papíron ő dolgozik, én pedig segítő családtag vagyok a vállalkozásában, de érdemben én dolgozom...(most szólt a könyvelő, hogy azért mert segítő családtag vagyok havi 15ezer adót kell majd utánam is fizetnie, de ezzel még nem számolok...) Ami fix, az a 66ezer ft-ról 100-105ezerre nőtt törlesztőnk, illetve havonta 80ezer ft fix adó és könyvelési díj. Ez fix kiadás. Bevétel pedig a munkám. Díjmentesen dolgozom, tehát nem nyúlom le pénzzel az ügyfeleimet, és csak az ügyfeleim ajánlanak tovább, hirdetni csak az iwiwen hirdetem magam, tehát az nulla... Nem panaszkodom, mindig volt ügyfelem, de nem szeretek vállalkozóként hitellel a nyakamon élni. Eddig 80ezer ft volt a gyedem, mostantól majd 23ezer lesz a gyesem.

Minimálisat költünk, mert arra tartalékolok, hogy mi lesz ha egyszer majd senki sem akar lakáshitelt felvenni. Leírom, hogy én milyen spórolásokat vezettem be, hátha lesz belőle ötleted... Nem melíroztatom a hajam. ez havi +7000 ft. Éjszakára áramtalanítok, ez havi kb. 3000 ft. Lemondtam a kábeltévét ez havi 6000 ft. Nem veszek újságot, ez havi 200. Nem megyünk moziba, strandra, ez kb. havi 6000 ft. Kedvezőbb net csomagra váltottunk, így havi 5000 ft helyett csak 2000be kerül. Költhetnék mindenre, mert van pár millió ft spórolt pénzünk, de úgy teszek, mintha nem lenne. Azzal várom az árfolyam visszahúzódását és akkor betörlesztek, hogy kevesebb legyen a törlesztőnk... A rezsink nyáron 40.000 ft körül van, télen 100ezer a fűtés miatt, de akkor sem engedem, hogy 19-20foknál melegebbre fűtsön.Nem dohányzunk, nem kávézunk és van egy 23 hónapos kisfiunk. Ja a teszveszen és a vaterán vásárolok neki ruhát, játékot és ezzel is rengeteget spórolok.

2010. júl. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
és azt lefelejtettem, hogy ne told ki 40 évre a hiteled, mert kb. havi 2000 ft-tal leszel beljebb, de 10évvel tovább fizetsz. Inkább gondolkozz, hogy hogyan tudnál lefaragni a költségeidből.
2010. júl. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszod, de ezt szinte mindet megtettük már. Kábeltévét 1 éve lemondtuk, antennáról "veszünk" pár adót. Fodrászhoz szinte sosem jártam. Kozmetikusnál, műkörmösnél életemben nem jártam. Hát, kávézni kávézunk, az havi 800 ft. Strandra sem jártunk eddig, moziba sem. Máshova sem, nem is vigyázna senki a gyerkőcre. Turkálóból öltöztetjük, fél adagon mosok. Vaterán már szinte minden eladhatót eladtunk, csak hát sokat buktunk 1-2 dolgon, de legalább volt belőle pénz. Az éjszakai áramtalanítás viszont nem jutott eszembe, köszi a tippet.!!

Igazából az is frusztrál, hogy tanulni szerettem volna 2 évig - ősztől, és azt terveztük, h minden hónapban félreteszünk valahogy egy huszast a tandíjra, de így kiesik egy év, amíg itthon vagyok, és meg tudnánk oldani :(((( Most azt találtuk ki, hogy nem eszünk húst, megpróbálunk minél többet spórolni a kaján, mert azon annyira nem spóroltunk eddig. Majd meglátjuk, de egyre nehezebb fenntartani az "életszínvonalat", ha ezt annak lehet nevezni.... Köszönöm a válaszod, minden jót nektek !!!

A futamidő hosszabbítást meg elfelejtjük :(

2010. júl. 1. 18:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Próbálj meg valami olyasmit tanulni, amivel neten keresztül tudsz munkát vállalni. Pl. programozás, fordítás, grafika, esetleg ha van affinitásod, próbálj meg írni. Így te is hozzá tudsz járulni az anyagiakhoz pluszban. Ha tudsz, varrhatsz is, vagy bármi ilyesmi. Rövid távon nem megoldás, de hosszú távon az lehet.
2010. júl. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!