Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A bank lefoglalta és áron...

Rio738 kérdése:

A bank lefoglalta és áron alul eladta a kocsimat, nem tudtam törleszteni a hitelt. Mit tud tenni a Bank, ha nem tudok fizetni? Minimál bérből levonhatják? Folytatás alább

Figyelt kérdés
Visszafizettem a felvett hitel összegét, de a kamatokkal és a végrehajtási díjjal stb adós maradtam. (465. e. Ft) Nincs lakásom se ingóságom már, amit le tudnának foglalni. Az ügy már a behajtó cégnél van.
2010. júl. 1. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
simán letiltják a fizud 33 %-át
2010. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Százezer forint feletti tartozás esetén a börtönben kell ledolgozni napi egyezer forintos törlesztésekkel,kivétel ha fiatalkorú vagy ,akkor a fiatalkoruak börtönében kell bevonulni és akkor napi 750 forintot tudsz ott törleszteni.
2010. júl. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az autóhitelt nem tudtad fizetni vagy egyéb hitel miatt vették el a hiteles kocsidat? azért érdekel mert ebben a cipőben vagyok én is:( amúgy meg letiltják a minimál bért is sajnos.
2010. júl. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
a 2. idióta, nincs adósság miatt börtön, honnét szedted ezt?
2010. júl. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez a legfrissebb törvény a rengeteg autóhiteltartozás megtorlására.Nem hallottad?Úgy is hívják,hogy megtorlótörvény,sokan tiltakoznak ellene de már sajnos megszavazták és úgy ígérik,kőkeményen be is tartatják.
2010. júl. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "visszafizetted a felvett hitel összegét" és csak a kamatok, egyéb költségek maradtak. Rosszul kalkulálsz, nem vagy tisztában a hitelek működésével.


Minden hitelt úgy törlesztünk, hogy a bank először levonja a hitel után járó költségeit (kamat és kezelési költség), majd ami még megmarad a befizetett részletekből, azt fordítja tőketörlesztésre. Ebből az következik, hogy Te hiába fizettél be x éven keresztül kb annyit, mint amit felvettél, annak a nagyobb része elment a költségekre, a tőketartozás sokkal kisebb ütemben csökkent.

Ha nem fizetted ki a tartozásod és az autó értékesítése után is maradt még fizetnivaló, akkor az folyamatosan nő majd a büntető kamatokkal, egyéb költségekkel.


Igen, a minimálbér 33%-a is levonható, ráadásul ha nagyon kis ütemben vonogatják tőled a tartozást, gyakorlatilag sose fogy el a rárakódó kamatok miatt.

2010. júl. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Írd meg priviben milyen autóról van szó és megveszem utána te visszabérled a vételár+ X% erélyig.

Egyébként nem jár börtön érte. Fizut tiltanak ingóságot foglalnak le a bejelentett lakcímedről.

2010. júl. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!