Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Akkor most mi lesz a devizahit...

Akkor most mi lesz a devizahitelesekkel?

Figyelt kérdés
2010. júl. 1. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmi. Szívják majd továbbra is. Most már csak azt ígérik,hogy decemberig dolgoznak a megoldáson. Kérdés,hogy erre ad-e az IMF hitelt? Ugyanis ebből akarják rendezni a kamatkülönbözetet,de azt is csak az alacsonyabb hitelek esetében.

Legalábbis a napokban ezt mondta a szóvivő csaj.

2010. júl. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
Mi lenne, az amit aláírtak: Vállalták az árfolyamkockázatot.
2010. júl. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért ez kicsit összetettebb annál, hogy "vállalták a kockázatot". Ugyanis igen, vállalták, csak éppen a teljes magyar magánszféra (nem hitelfelvevők is) szívhatnak az instabil hitelezési helyzet miatt. Igazából az lenne a legjobb, ha a futamidő hosszabbítását támogatná a kormány, mert értelemszerűen nem fizethet az adós helyett aránytalanul sokat, de ideiglenesen könnyíthet a helyzetén... mert ennyi szolidaritás azért még belefér a kasszába.
2010. júl. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
A hitelező pénzintézetek elteszik a kamatok hasznát, valamint a deviza adás-vételi ára közötti hasznot. Ez utóbbi különbözetével úgy játszanak, ahogy akarnak. Szerintem ideiglenesen elrendelhetnék, hogy csak középáron, vagy az MNB által meghatározott áron adhatják el a CHF-et a hiteltörlesztőnek.
2010. júl. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Devizalízingesek vannak közöttünk?


Én azért ezt választottam, mert 10 év meló után volt a nevemen egy kis lakás (szüleimmel közösen vettem, ők laknak benne) és házasságkötés után hiába vállaltunk volna 2 gyermeket (már meg is születtek), mivel már a házasság előtt volt saját ingatlanom, szocpolt nem kaphattunk, kedvező hitelt nem kaphattam.


Az új nem nagy lakást tehát végül lízingre vettük, hiszen abból indultunk ki, hogy úgyis visszafizetjük.


Csak kíváncsi vagyok, hogy van-e lízinges közöttünk, mert banki hitel-károsultakról hallani, meg devizahitelesekről, de mi van a devizalízingesekkel? Ők mire számíthatnak?


Nem vágyom arra, hogy más pénzéből segítsenek ki, csak arra, hogy a bankok ott, ahol nekik is kevésbé fáj, ott engedjenek - legalább ideiglenesen, pl. a deviza adás-vételi ár közötti rés csökkentésével.

2010. júl. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!