Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Egy bankban az egyik számláról...

Egy bankban az egyik számláról a másikra mennyi pénzt tudok utalni maximum?

Figyelt kérdés

Most olvastam, hogy egy internetes kriptovalutában valaki kb. 20 milliárd forintnak megfelelő összeget utalt.

Gondolom egy bankban ezt nem engedik, hanem behívnak személyesen, kikérdeznek, meg mindenféle + adót ráterhelnek... stb.

Mennyi a bankoknál az a maximum összeg amit még át lehet utalni és nem kérdezősködnek?


2019. febr. 22. 20:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs korlát, de ha gyanús a pénzmozgás a NAV kérdezősködhet.
2019. febr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs korlát, de KOMOLY összegnél nem csak a NAV, hanem a titkosszolgálatok és a PSZÁF is a körmödre néz.
2019. febr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jó igen gondoltam.

De ez kb. mekkora összeg.

Ha mondjuk valaki utal 30-40 milliót akkor kérdezősködnek?

Egy ház kb. ennyibe kerül.

Vagy ha valaki magánszemélytől vesz egy autót én nem cégnek utal akkor is lehet, hogy 20-30 milliót utal.


Tudom, hogy ezek később vagy akár előre be is vannak jelentve, de bejelentés nélkül mekkora összeg felett kérdezősködnek, kutakodnak?

2019. febr. 22. 21:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
ÉN úgy tudom, hogy 10M felett, már ránéz a NAV, minden esetben. Nem feltétlen úgy, hogy értesít, csak rákeres, hogy ki/mi küldte.
2019. febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A pontos összeget nem tudom, de 5 milla fölött a pénzintézetekeknek/bankoknak jelentési kötelezettséguk van a nav felé. Ami annyit tesz, hogy xy ekkor utalt oda. A pénzmosás elleni törvény miatt. A navot vagy érdekli, vagy nem. De ha minimalberbol utalgatsz milliókat, az felkelti a nav figyelmét... Aztán kijonnek megnezni az ingatlant/autót, a gyanúsan alacsony összegű adasveteleket is nézegeti, haveromhoz azért mentek ki mert 70e forintért vett egy lepusztult borospincet, de ugye rendes belterületi ingatlannak számított.. Ha nincs mit takargatni akkor nem kell felni
2019. febr. 23. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs összeghatárhoz kötött jelentési kötelezettsége a banknak, hanem a gyanús tranzakciókat kell jelenteni összeghatártól függetlenül. Én elég sok nagy összeget utalok a munkámból kifolyólag, általában nem szokott kérdés jönni a banktól. Nemrég volt egy párszáz milliós átutalás, aminek e-mailben megkérdezték a hátterét.
2019. febr. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!