Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Apukám látja a bankszámlámon...

Apukám látja a bankszámlámon lévő egyenlegemet, vagy h mire költök? (LENT! )

Figyelt kérdés
Kaptam apukámtól 2 db bankkártyát, egy arany és egy kék színűt. Már nagykorú vagyok, így ezek "rendes" bankkártyák. Arany kártyám azért lett, mert apukámnak is van és a bankban ajánlották, h ezért kaphatok én is. Az a kérdésem, h apukám rálát-e az egyenlegemre, vagy h mire költöm a pénzemet. Tehát az én arany kártyám összeköttetésben áll-e az övével? (Mert azt biztosan tudom, h nekem azért lehetett ilyen kártyám, mert van neki)
2019. febr. 25. 07:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Havonta utal apukám fix összeget. ...

mert az ösztöndíjamat nem szeretném, h lássa...."


Mert a végén még megtudja, hogy mennyi az ösztöndíjad és nem utal? Ha kapsz ösztöndíjat, akkor nyilván jól tanulsz - erre meg inkább büszkének kellene lenned - nem sumákolni.

Ne haragudj, de sose díjaztad a szülő/gyerek becsapását - az egyenesség híve vagyok.

A pénze jól jön, de azért eltagadnád az ösztöndíjat? Szerinted mit fog érezni, amikor kiderül, hogy azt is kapsz? Azt, hogy jól becsaptad, hülyének nézted.


Nem értem, miért nem lehet elmondani. gondolom, vagy annyira felnőtt, hogy kiállj magadért. Lehet, még büszke is lenne rá, hogy olyan jól tanulsz, hogy ösztöndíjat kapsz. Arról nem beszélve, hogy ha arany kártyád van, akkor nyilván nem viseli meg apukádat az utalt összeg.

Hidd el, ha elveszted a bizalmát, azzal többet vesztesz, mint ha esetleg kevesebbet utal ezután - amit nem tartok valószínűnek.

2019. márc. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Jó, oké, köszi a válaszokat. Bár még mindig nem tudom, h látja-e.

Nem "dajkál" apukám. Azért utal pénzt, mert diák vagyok és nem tudok suli mellett dolgozni. Ez szerintem normális.

2019. márc. 3. 08:08
 13/18 anonim ***** válasza:
Ha válaszolnál arra az egyszerű kérdésre, hogy saját bankszámlád van-e már okosabb lennél
2019. márc. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Igen, saját bankszámlám van.
2019. márc. 3. 15:17
 15/18 anonim ***** válasza:
2. kérdés: adtál felhatalmazást társkártyára/társtulajdonosra a bankodnál?
2019. márc. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Jó, oké, köszi a válaszokat. Bár még mindig nem tudom, h látja-e."


Na ilyenkor szoktam kiakadni: tudod, ha nem a gyakorin kérdezgetnél ilyent, hanem bemennél a legközlebbi bankba és ott kérdeznél rá, már rég választ katál volna az elmúlt 8 nap alatt. Mi itt nem látjuk a kártyádat, nem tudjuk, milyen típusú kártya, mert Te még azt sem írtad le, milyen aranykártya, stb- akkor ne csodálkozz, ha nem tudunk válaszolni.

2019. márc. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Arany kártyám azért lett, mert apukámnak is van és a bankban ajánlották, h ezért kaphatok én is."


Arany kártyát jellemzően magas jövedelemre szoktak adni, de mivel Neked az nincs, ezért továbbra is nagy valószínűséggel társkártyád van.

2019. márc. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
VISA az aranykártya és Mastercard a kék. Amikor kiküldték, 0 volt az egyenlegem (természetesen). Az applikációban szoktam követni, h épp mennyi. A bankban azt mondták, h amíg nincs munkám, azaz diák vagyok, nem tud lemenni negatívba az egyenlegem. Csak a saját pénzem van rajta és szerintem nem társaskártya.
2019. márc. 5. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!