Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit jelent az, hogy a lakásomo...

Mit jelent az, hogy a lakásomon a banknak "kizárólagos zálogjoga van"?

Figyelt kérdés
Tehát annak a banknak,aki a lakáshitelemet biztosította?Ez mit jelent?
2010. júl. 2. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti, hogy senki más nem terhelheti meg az ingatlant, magyarul kizárólag a banknak van joga zálogosítani.

A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy bárki, aki beterhelni az ingatlant valamilyen egyéb tartozás miatt (pl APEH, Önkormányzat, más bank, magánszemély, telefon társaságok, stb), az megsérti a kizárólagossági szabályt, ezért a bank felmondja a hitelszerződést és azonnal egy összegben kéri vissza a tartozást.

2010. júl. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen akkor nyugodtan terhelhet más bank a lakásomra kölcsönt,amit nem tudok fizetni-ugye?
2010. júl. 2. 09:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen terhelhet, de ez maga után vonja, hogy azonnal felmondják miatta a lakáshiteledet.
2010. júl. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem jól fogalmaztam meg az első válaszomat.


Tulajdonképpen a kizárólagosság azt jelenti, hogy a jelzálogot tevő bank nem tűr meg maga mellett mást, aki terhelni szeretne, ragaszkodik a kizárólagosságához.


Ez nem jelenti azt, hogy más nem indíthat az ingatlanod ellen végrehajtást, ha egyéb tartozásod van, tehát egy jelzálog hitel nem véd meg a többi tartozástól.


A kizárólagosság azt jelenti, ha más is ráterhel az ingatlanra, az a hitelszerződés azonnali felmondását eredményezi.

2010. júl. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
az nagy gáz...nagyon-nagy gáz...
2010. júl. 2. 10:48
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Már több ilyen azonnali hatállyal felmondott lakáshitel szerződést láttam, mert pl az APEH, vagy más beterhelte az ingatlant. Hiteltanácsadó vagyok, sajnos láttam már ezt-azt.
2010. júl. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
akkor már nincs mit tennem sajnos,mert több személyi kölcsönömet is felmondtak a bankok...mondjuk több a személyi kölcsönök összege,mint a lakásom ára...
2010. júl. 2. 11:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Tutjátok, mi a baj? Sokan azért vettek fel kölcsönt, hogy "viritsanak"! Mutassák, hogy nekik is van drága kocsi, lakás.

Lapitani kell!!!

Ne azzal törödj, hogy az ismerősöknek, szomszédnak milye van!

Az Ő házát nem árverezik...

2010. júl. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
UTOLSÓ:KÖSZI A NAGYFRÖPTÚ,és értelmes megállapításodat :D
2010. júl. 4. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!