Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fix 10 lakás hitelt vettem...

Fix 10 lakás hitelt vettem fel de szeretnem fix 20 rá at tenni van ilyen lehetőség? OTP

Figyelt kérdés
2019. márc. 1. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél kérdezni?

10 millió hitelt vettél fel egy lakásra és még 20 milliót szeretnél?


Szinte nulla a valószínűsége, hogy lehet, tekintettel arra, hogy a bank a lakás max. 80 %-át hitelezi meg.

Abban az esetben fordulhat elő, ha kb. 40 milliós lakást vettél, ebből csak 10 milliót kértél hitelre és a fizetésed úgy nettó 500 ezer környékén jár...

Ezek csak körülbelüli számok, nem számoltam ki pontosan.

A lényeg az, hogy a bank nem ad nagyobb hitelt, mint amennyibe a lakás került, sőt, annak is csak a MAX. 80 %-át.

2019. márc. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Futamidőt akarna hosszabbítani ha jól értem, csak hogy akkor masabbak lesznek a kamatok a vissza fizetendő összeg, stb. de szerintem szerződés módosítással van rá lehetőség, viszont nem fognak akciósat hozzád vágni, hanem egy előnytelenebb standardet fogsz ajánlatnak kapni.


Ahogy pl. aki már vett fel tavaly lakáshitelt sem fogja szerződés módosításkor megkapni az új kedvezőbb hitelt amit most belengettek.

2019. márc. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Peter Drag válasza:
Vajon az nem jut eszébe a kedves kérdezőnek, hogy az OTP-nél érdeklődje ezt meg?
2019. márc. 5. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A fix utáni 10 illetve 20 azt jelenti, hogy meddig fix a kamat. Ezt szerződésmódosítással lehet változtatni, ha a bank engedi. Biztos, hogy dija lesz ha egyáltalán lehetséges. Ezzel együtt valószínűleg érdemes megpróbálni mert el fognak szálni a kamataid 10 év után. Bár akkor meg lehet hitelkivaltó hitelt intezni más intezetnél. Az OTP amugy az egyik legdrágább bank jelenleg sajnos...
2019. márc. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!