Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Provident: Van lehetőség...

Judit2310 kérdése:

Provident: Van lehetőség egyedi törlesztésre?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg van náluk 120.000 forintos otthoni szolgáltatással egybe kötött hitelem. Rendszeresen fizetem 15.000 mert ezt a törlesztőt szabták ki, ajánlgatják is magukat, mert sosem volt velem probléma. Gondolkodom azon,hogy legközelebb is felvegyem -e mert meglehet hogy szükségem volna rá, viszont ha igen, akkor ezúttal nagyobb összegre volna szükségem mint az első összeg. Próbáltam utána járni, az ügyintéző azt mondta hogy minden esetben egyedi a hitelbírálat, ezért bátorkodom feltenni a kérdést az ebben tapasztaltaktól, hogy ha nekem nagyobb összeg esetén is csak a 15.000 törlesztőrészlet felelne meg,akkor ez így lehetséges? Ha igen, akkor esetleg rá számolnak valamit? Köszönöm ha válaszoltok.
2019. márc. 6. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:

"az ügyintéző azt mondta hogy minden esetben egyedi a hitelbírálat,"


Hát akkor valószínűleg egyénre szabva megy a dolog. Nyilván, ha nagyobb összeget vennél fel és ha ugyanennyi törlesztőbe bele is mennének, akkor mindenképpen hosszabb lenne a futamidő, ami azt jelenti, hogy lényegesen többet kellene visszafizetned.


Arra nagyon figyelj, hogy ha nagyobb összeget kérsz és Otthoni szolgáltatással fizeted, akkor iszonyú sokat kell visszafizetned.

Javaslom mindenképpen az átutalásos fizetést - úgy egész tűrhető :-)

Amúgy itt tudod megnézegetni a kalkulátorrasl, bejelölni az átutalást, kiadja a teljes visszafizetendőt. Otthoni szolgáltatással majdnem annyit rátesznek, mint amennyit felveszel: 250 ezerre 240 ezret kamatnak- FIGYELJ ODA RÁ!

[link]

2019. márc. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De miért ragaszkodsz ennyire az otthoni szolgáltatáshoz?
2019. márc. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha már volt Providented, akkor kérhetsz magasabb összeget is, jól fizetőknek folymatosan ajánlják az akciókat. A hitelbírálat során az otthon szolgáltatást végző fogja elbírálni helyben az aktuális dokumentumaid alapján a hitelt. Általában pozitív, de őt is vissza ellenőrizhetik központilag.


Otthon szolgáltatással akkor éri meg inkább, ha éven belül végtörleszted is az egész hitelt,-csak pl előre tudsz hozni vele olyan beruházást, amit később tudtál volna kifedezni ms forrásból és majd később abból a másik forrásból ezt végtörleszted éven belül- vagy épp elengedik akcióban az otthon szolgáltatás díját és azonos feltételek mellett veheted fel, mit az utalásost.


( Nekem volt "0 jó"- m 0 ft otthon szolgáltatás díj, 0% kamatra havi 60 ezres törlesztővel , 9%-os otthon szolgáltatásos, meg most az útravaló is, heti 10-15-el van fizetve )



Az utalásos központilag bírál, így kevésbé jó esélyekkel pozitív a bírálat ha necces a jövedelem, igaz olcsóbb, de idő igényesebb procedúra is egyben.

2019. márc. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én értem, amit mondasz Norbi, de 250 ezer ft felvételénél, 57 hét, átutalással 283 ezret kell visszafizetni, Otthoni szolgáltatással meg 499 ezret (!). Hát azért az nagyon-nagyon nem mindegy... 210 ezer ft különbség!

Nyilván, ha valaki nagyon-nagyon meg van szorulva, akkor esetleg belemegy, de azért az baromira nem reális vagy normális, hogy felveszek 250-et és majd 500 ezret fizetek vissza. Erre szoktam én mondani, hogy nem vagyok én olyan gazdag, hogy ilyenbe belemenjek - el tudom én költeni azt a plusz 250 ezret magam is :D

2019. márc. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor mégsem teljesen értetted meg..


57 hét, az 14 hónap.


Ha két hónap múlva visszafizeted, akkor nem kell a maradék 12 hónap kamatait is kifizetned.

2019. márc. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De, értem, amit mondasz, csakhogy ezt írod:

"Otthon szolgáltatással akkor éri meg inkább, ha éven belül végtörleszted is az egész hitelt,"


Kérdező meg ezt írja:

" ha nekem nagyobb összeg esetén is csak a 15.000 törlesztőrészlet felelne meg,akkor ez így lehetséges?"


Ezért néztem meg az 1 év kamatait és ezért írtam a kéárdezőnek, hogy az otthoni szolgáltatással nagyon drága lenne neki.

NEM TUD 15 ezernél többet fizetni, azaz nem tudja 2 hónap múlva visszafizetni. De mindegy, nem akarok vitatkozni Veled :-)

2019. márc. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem is vitaképp, de én sem azt akartam ezzel erősíteni benne, hogy az otthon szolgáltatással éri meg...


Ezt arra írtam, hogy csak akkor érdemes, ha elengedik pl. akciósan vagy ha van olyan opciója, hogy most ugyan 15.000-el tudja törleszteni, de éven belül lát rá esélyt, hogy hozzájut valamilyen más forrásból akkora összeghez, hogy a fennálló tőkét, egybe visszatolja ( pl. szja visszaigénylés, másik munkahely, felújítási hitel, aminek egy része lenne mondjuk most a 250-ből a vízvezetékek cseréje, de addig is tud előre haladni vele, mert majd visszafizeti abból a hitelből, amit kap majd erre pl. 2-3 hónap után, de még a folyósításra vár, mégsem húzódik el a munka és hamarabb lehet kiadni utána a lakást, aminek a bérleti díja fedezi a felújítási hitelt, új munkába állás, új üzlet, vállalkozás, amivel nő a bevétele, és aminek a bevételeiből fedezi a törlesztőt és marad annyi tartalék, hogy azt összegyűjti pár hét alatt és betolja egyben az egészet, stb. )

2019. márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nem lettem okosabb, mert attól hogy az ügyintéző kétes választ adott,nem tudhatom hogy volt -e már az esetemre példa.Majd ha lejár a jelenlegi hitelem, akkor megpróbálom lefuttatni a rendszerben ezt a lehetőséget, és ha más nem lesz, akkor marad ez a felállás, mert nem vagyok a saját magam ellensége. Ettől függetlenül köszönöm mindenki válaszát.

2019. márc. 7. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!