Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nekem Ausztriából utalnak...

Ha nekem Ausztriából utalnak x összeget, akkor nekem az eladási vagy vételi áron fog átváltódni? 300 Eurot kapok. 16/l Sajnos, ezt nem értem

Figyelt kérdés
2019. márc. 8. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha forint számlára utalnak külföldi pénznemben, akkor vételi árfolyamon vált a bank. A bank szempontjából kell nézni: eurót kapsz, amit megvesz a bank és forintot kapsz érte. Pár napja nekem az OTP 313.9 Ft/EUR árfolyamon váltott hasonlót.

Majd valaki bankügyekben képzettebb megmondja, hogy valuta vagy deviza vételi árfolyamot kell-e nézni.

2019. márc. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
71%
Azon a deviza àrfolyamon és költségen váltja a bankod amelyik számlára és az abhoz tartozó kondícióval kapod a pénzt. A váltási árfolyamok napi szinten fent vannak a bankok oldalain. A költsége meg attól fugg , hogy ki viseli.Igy lehet pl. sepa ( küldő fizet minden költséget), amivel Te a 300 eurót kapod nettoban a számlára, de létezik olyan is hogy megoszlik a költség, vagy hogy a 300 euródból levonjak az összes utaláshoz kapcsolódó költséget. Igy kevesebbet kapsz mint 300 euro.
2019. márc. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még valami: ha többször fogsz kapni külföldről pénzt, amit később, pl. nyaraláskor euró-övezetben szetetnél elkölteni, érdemes euró alapú számlát nyitnod és ahhoz kapcsolódó bankszámlát nyitnod. Így elkerülöd az oda váltásból adódó veszteséget. Hazai banknál is lehet EUR-alapú számlát nyitni.
2019. márc. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!