Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi lesz a következménye ha...

Mi lesz a következménye ha nem fizetem a teljes lakástörlesztő részletet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 évvel ezelőtt felvettem 7,3 millió CHF alapú lakásvásárlási hitelt 30 évre. A törlesztő részlet 41.000 Ftről indult. 22 éves vagyok most örültünk hogy a sajátunkat fizetjük és nem albérletet. Elég hamar elkezdett emelkedni a törlesztő részlet, mindig csak egy kicsivel. Legutóbb már 75.000 Ftot vontak a számláról. El vagyunk maradva a rezsivel és sok mindenről lemondunk, közben nyugdíjas édesanyám dolgozik és támogat hogy ne vegyék el a lakásunkat. Gyeden vagyok itthon és már nem bírjuk ezt tovább így. A banktól háromszor kértem segítséget és mind a háromszor elutasítottak. Legutóbb 2 hónapja kértem az állami kezesség vállalós segítséget de még azt sem kaptam meg. Amikor bementem a bankba a banki dolgozó nem tudta milyen fizetési könnyítésről beszélek, még csak tájékozott sem volt. (Zárójelben hozzá tenném hogy a bank hívott fel és ajánlotta a könnyítést amit elutasított.)

A mai CHF alapján már közel 80.000 FT-ot kellene fizetnem, ami 100%os törlesztőrészlet emelkedést jelent. Elfáradtunk, és már van egy 1,5 éves kis gyerek is.


Ha nem hagyom rajtam az összes pénzt hanem mondjuk csak 50.000Ft hogy élni is tudjunk és számlákat fizetni akkor kilakoltathatnak? Elviszik az ingóságot is? Ha már nem fizetem akkor már költözhetek is el és várjam hogy mi történik?


2010. júl. 4. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen keresd fel a hitelkárosultak egyesületét.

Segíteni fognak neked,ilyen esetekre specializálódtak.A bankok nekik kevésbé mernek ellent mondani,mert félnek a nyilvánosságtól.

2010. júl. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


[link]

2010. júl. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Ha nem fizeted a teljes összeget,és összegyűlik 3 havi részletnek megfelelő tartozás,akkor is felmondják a hitelt.
2010. júl. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2010. júl. 4. 14:36
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a Hitel Károsultak Egyesülete ilyen esetekben nem tud segíteni, hiszen itt nem történt semmi szabálytalanság a bank részéről. Mindegyikünk ugyanígy járt a CHF hitelével, de vannak még szerencsétlenebbek is, pl. a Jen alapú hitelesek.


Az, hogyha nem fizetitek rendesen a hitelt, azzal jár, hogy legkésőbb 3 hónap múlva felmondják a hitelszerződésedet és onnantól már csak egy összegben, vagy sokkal rosszabb feltételekkel (Követeléskezelő céggel egyezkedve) fizetheted tovább, ha bírnád.


Ha 3 hónapnál hosszabb ideig tartoztok egy pénzintézetnek a minimálbérnek megfelelő összeggel, akkor a BÁR listára is felkerültök, aminek az a következménye, hogy normál bankok nem fognak veletek szóba állni, hogy segítsenek.


Azt tanácsolom inkább, hogy próbálj más megoldást kitalálni, mert egy ilyen lépéssel sokkal rosszabb helyzetet teremtesz magad körül, mint amilyenben most vagy.


Lehet kérni pl szerződés hosszabbítást, moratóriumot (türelmi időt pár hónapra), de szét is nézhetsz más bankokban, hátha van olyan, ahol hosszabb türelmi időt kérve kiváltathatod a hiteledet és amikor már letelik a GYES, tudjátok nagyobb ütemben is fizetni a hiteleket.


Végső megoldásként még mindig jobb, ha Ti adjátok el a lakásotokat, mint hagyjátok elvenni, mert a bank a legrosszabb áron fogja eladni, ha arra kerülne sor.

2010. júl. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Felvettem az önkormányzattal a kapcsolatot, küldött egy kérelmet miszerint ha a költségvetésébe belefér akkor megvásárolhatja az ingatlant és kiadja nekem bérbe. Ezen a lakáson még nincs semmilyen elmaradás. Beadom a kérelmet és csak az a csodára várunk hogy azt mondja hogy megveszi, de kétlem hogy az önkormányzat rááldozna ennyi pénzt.
2010. júl. 5. 13:50
 7/10 anonim ***** válasza:

Először azt tanácsolom, mielőtt beadod a kérelmet, érdeklődd meg, mik az alapfeltételei annak, hogy jogosult legyél erre a lehetőségre, hogy egyáltalán tárgyalják tárgyalják az ügyedet.

Már több helyen is hallottam, hogy csak azokra érvényes ilyesmi, ahol már árverés is ki van tűzve az ingatlanra. Mivel neked még elmaradásod sincs, így nem hinném, hogy az önkormányzat lépni fog az ügyedben, de ne legyen igazam.

Mindenképpen tárgyalj a bankkal is, nehogy a végén már ne tudj ott intézkedni, mert kicsúszol az időből.

2010. júl. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Még a következő törlesztőrészletet befizetem teljesen, amíg intézkedek az önkormányzattal. Ha az lesz a bajuk hogy nincs elmaradásom akkor ezen könnyen segíteni tudunk.

Már volt bent érdeklődni akkor azt mondta a hölgy hogy az jó ha nincs elmaradásom. De szerintem neked lesz igazad.

Nem hiszem hogy ennyi pénzt ki fog fizetni nekem az önkormányzat. Szerintetek lehet velük egyezkedni hogy inkább dupla lakbért fizetek vagy ilyesmi?

2010. júl. 6. 07:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt is érdemes tanulmányoznod.


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..


Az önkormányzattól bemásolt szövegrészben ajánlom figyelmedbe pl a 4/i pontot, mint feltételt.


Nem tudom, hogy ezek a feltételek egységesek-e és az összes önkormányzat ugyanezeket a feltételeket szabja-e, de szerintem érdemes utánaérdeklődni és megkérdezni, nálatok mi az irányadó.


Egy biztos, bankokkal csak akkor van módodban tárgyalni és alkut kötni, ha még aktív, élő hitelszerződésed van és nem vagy BÁR-os.


egy hiteltanácsadó

2010. júl. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. júl. 6. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!