Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szabad, hogy lakcímkártyám...

Szabad, hogy lakcímkártyám legyen, és akkor is tudnék bankban ügyintézni, pénzt felvenni, ha nem lenne?

Figyelt kérdés

Régóta nem jártam a bankomban, de gondolom máig lakcímkártya kell pl. a készpénzfelvételhez.


Én 6 éve külföldön élek, de van érvényes lakcímkártyám - azt hiszem elvileg nem is lehetne? Ha nem lehetne, és ezért megszüntettetném, akkor hogyan tudnék ügyintézni a bankomban vagy ha bejelentem, hogy külföldön dolgozom, akkor elfogadják?


4 éve az OEP-nél (ma már NEAK) bejelentettem, hogy külföldön dolgozom, sokáig maceráztak velem, de végül elfogadták és érvényes TAJ-kártyám sincs emiatt.


De az nem érdekelt senkit, hogy megmaradt a lakcímkártyám.


2019. ápr. 14. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

1.: A bank csak a kártya létét nézi, nem megy ki veled a címedre ellenőrizni.

2.: A saját számlához útlevél is elég. Mit gondolsz, a turisták, hogy vesznek ki pénzt bankban?

2019. ápr. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

ok, nyilván, ha megtartanám, akkor így tennék a lakcímkártyával.

de mivel teljesen ki akarok jelentkezni mindenhonnan, ezért onnantól nem is lenne, gondolom vissza kell adni fizikailag.


útlevelem sincsen, ezt gondoltam, hogy oda kellett volna írnom.

a turistákhoz meg azért nem hasonlítottam magam, mert magyar állampolgár vagyok.

2019. ápr. 14. 22:05
 3/6 anonim ***** válasza:
92%

Ha kijelentkezel a magyarországi bejelentett "állandó" lakcímedről, abban az esetben:

a lakcímkártyádat kicserélik olyanra, amin az szerepel, hogy nincs magyarországi lakcímed (viszont lesz fizikailag lakcímkártyád)

Ebben az esetben a bankban nem minősülsz többé rezidensnek. Ettől még lehetsz a bank ügyfele, bizonyos korlátozásokkal (pl. nem vehetsz fel hitelt stb.)

Most már a személyi igazolványod is megmaradhat (régebben ha kijelentkeztél a magyar lakcímedről, akkor a személyit is le kellett adni és akkor csak útlevéllel igazolhattad az állampolgárságodat.)


De azt is meg lehet tenni, hogy úgy jelented be, hogy ideiglenes mész külföldre (gondolom, te ezt tetted). Ekkor megmarad a magyar lakcímed a lakcímkártyán. Lényegében ez is szabályos lehet, csak arra figyelj, hogy legyen, aki átveszi a hivatalos leveleidet és átadja neked. (Ez akkor lehet probléma, ha pl. fizetési meghagyásos ügyet indítanak ellened. Ha nem tudod átvenni, akkor is átvettnek minősül egy idő után. Ha viszont nincs magyarországi bejelentett lakcímed, akkor sima fizetési meghagyásos eljárást nem is lehet ellened indítani)

2019. ápr. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a választ, minden világos.

nem tudtam, hogy kijelentkezéskor is adnak egy kártyát, itt volt a bibi :)


anno úgy jelentettem be, hogy végleg távozom (ennek ellenére megmaradt a lakcímkártya), de mivel most majd olyanokat is tisztázni szeretnék, hogy hol vagyok adóalany stb. (tudomásom szerint ott, ahol életvitelszerűen élsz), gondoltam jobb lesz, ha nincs is magyar lakcímem, nehezebb az életvitelszerűséget bizonyítani, ha van egy bejelentett lakcím (igaz villanyszámla, telefon-előfizetés és egyéb nincsen...).


köszi még egyszer.

2019. ápr. 14. 22:34
 5/6 anonim ***** válasza:
11 éve élek külföldön, és van érvényes lakcímkártyám. Azt csak akkor kell leadnod, ha végleg elhagyod az országot. Sokan, ahogy én is nem szakítanak el mindent, megmarad a lakás, vagy ház, így megmarad a lakcímkártya is. Van magyarországi bankszámlám is, de soha nem kérték a lakcímkártyát. Személyi vagy útlevél kell az azonosításhoz. Ahogy az egész világon így van, ha közvetlen a bankban intézed az ügyeidet.
2019. ápr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod, akkor megnyugodtam.


csak azért kérdeztem, mert legutóbb (ez már sok évvel ezelőtt volt), a pénztárban nem engedtek pénzt felvenni, mert nem volt nálam a lakcímkártyám (akkor épp elfelejtettem), el kellett mennem lrte, és csak utána engedték a pénzfelvételt.

2019. ápr. 17. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!