Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mobilszolgáltató miatt fent...

Mobilszolgáltató miatt fent lehetek a KHR listán?

Figyelt kérdés

Kezes voltam egy mobilszerzödésben ahol készüléket is vásárolt a szerzödö fèl.

Nem fizette majd rajtam akarta a behajto ceg behajtani. Birosagra került az ügy ami után az adós kifizette a behajtónak a pénzt.(a mobilszolgáltatónak kb 60.000ft tartozása volt erre jött rá a behajto ceg tételei, össz kb 150.000ft volt)


Én kezesként vettem részt ebben az ügyben.


Hamarosan banki hitelt szeretnék felvenni.

Fent lehetek negativ adoskent a KHR listán?



2019. ápr. 20. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha az adós rendezte a tartozását ahol kezességet vállaltál, akkor tiszta vagy, vagyis nem vagy fent a KHR listán.

De miért nem kérdezed meg? Ingyen meg lehet kérdezni, és megmondják, hogy rajta vagy vagy sem

2019. ápr. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Dehát ez csak egy telefonkészülék volt.

Máshol azt olvasom hogy ilyen esetben csak a telefontársaságok közös feketelistájára kerülök fel, a khr re nem.

Hogy van ez

2019. ápr. 21. 07:07
 3/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
66%

"Dehát ez csak egy telefonkészülék volt."


Amire gyakorlatilag egy áruhitelt vett fel az ismerős, azaz ez az ügylet is bekerül a KHR-be.

2019. ápr. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha végrehajtóhoz meg bíróságra került az ügy,akkor tök mindegy hogy telefon volt vagy papírcsákó...

Hivatalos behajtás keletkezett tehát fent lehetsz a listán. De kérdezd meg, nem????

2019. ápr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De megkérdezem de csak kedden tudom. Addig meg idegesit...

Ha khr listán lennék akkor arról kaptam volna valami értesítést nem?

Egyik levélben sem szerepelt erre vonatkozó írás.

2019. ápr. 21. 21:51
 6/7 A kérdező kommentje:

Még1

A bírósági eljárás közben az adós kiegyenlítette a számlát.

Tehát odáig nem jutott a dolog hogy vontak volna az én( mint kezes) fizeteséböl...

2019. ápr. 21. 22:14
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
De ha behajtócégnek átadták, akkor az is jelent valamit...
2019. ápr. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!