Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges, hogy a diákhitelre...

Lehetséges, hogy a diákhitelre férfiak is kaphatnak valamikor kedvezményt? Inkább a szememet műttessem meg?

Figyelt kérdés

Van diákhitel tartozásom.

1.300.000 Ft

ELterveztem, hogy év végére a nagy részét kifizetem.

Most van 400.000 Ft om, ami ilyen célra van.


Viszont anyám azt mondta, hogy ne legyek hülye befizetni, mert mire én azt letörleszteném akkor lehet elengednék a férfiaknak is.

Ezzel gondolom ilyen mint régen volt deviza csapdába nem kerülhetnék. Hanem a jelenlegi 1,3 helyett 1,4 - 1,5 öt fizethetek vissza elosztva...


Na most a másik kérdés.

Meg akarom műttetni a szememet. A kontaktlencse napi lencse 460 Ft egy napra. Van amikor ritkán hordom. De akkor kényelmetlenül érzem magam, az erős szemüvegben.

Szóval ezt mindképpen meg akarom csináltatni.

Ez 500-600 ezer forintba fájna. De akkor esélytelen a hitel törlesztése.

Hosszú távon tudnék rajta spórolni, mert ugye ez egyszer 500-600, én meg éves szinten olyan 90 ezer körül költök lencsére, szemüvegre stb.

Plusz még ha azt nézzük egészségpénztár is jön rá.



2019. ápr. 28. 00:40
 1/6 anonim ***** válasza:
mindig a hitel az első, azt vissza kell fizetni mert csak több lesz. nem úszod meg
2019. ápr. 28. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Diákhitel elég kedvező kamatú, szerintem a szemedet válaszd.
2019. ápr. 28. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Arra, hogy elengedik ne építs. Tudtommal nőknek is csak akkor engedik el ha szépen leszülnek 3 gyereket.


Én a körülmények alapján döntenék. Mennyit keresel, lakhatásod, kiadások, mennyit tudsz félrerakni stb.

Készíts költségvetéseket és az alapján dönts. Vannak olyan körülmények ami mellett bevállalnám a műtétet.

2019. ápr. 28. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit nyüszögsz itt a pénzed meg a műtét miatt (már nem ez az első alkalom), nem mostanában lesz nő, aki szülne neked.
2019. ápr. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nèzd meg milyen konstrukció a diákhiteled, ha kamatmentes ne törlessz elő. Ha 2-3%, akkor számolj èves kamatot, számold ki kisebb összegre mennyi lenne (van kalkulátoruk), aztán vesd össze melyikkel spórolsz többet.
2019. ápr. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyszerű a dolog. Számold ki melyikkel jársz jobban. De arra ne alapozz, hogy bármit is elengednek neked.


Egyébként a szemműtét olcsóbb 500-600 ezernél. Nekem is gyógyszerekkel és utazással max 400 volt. Pedig nem is a legolcsóbbat választottam.


[link]

2019. ápr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!