Ezt hogyan lehet megoldani?

Figyelt kérdés

Egészen elképzelhetetlen szituációban vagyok, és fogalmam sincs ezt hogy lehet megoldani. megpróbálom leírni érthetően.

Ma a kedves szolgáltató - Telenor - letiltotta a telefonszámomat mert nem töltöttem fel rá egyenleget a mai napig (megjegyzem, az SMS szerint amit küldtek ma éjfélkor jár le az egyenlegem, de már ma nem tudom használni, mindegy, ez most mellékes). Ezáltal nem tudok üzenetet küldeni, fogadni, illetve hívást indítani, mert nem él a számom.

Itt jön a gubanc: megpróbálnám feltölteni az egyenlegem online, internetbankon/bankkártyán keresztül, amihez kéri az adataimat, majd a telefonszámomra küld egy egyszeri kódot - a bökkenő, hogy a telefonszámom nem él, így nem tudom megkapni a kódot. Más opció nincs, e-mailre vagy másik telefonszámra nem tud kódot küldeni, a sajátomra pedig ugye nem jön el. Ugyanezen okból nem tudok direktben az Internetbankba sem belépni, PayPalba sem és még sorolhatnám, mert mindegyikhez - nagyon okos módon - a telefonszámomra küldenek üzenetben kódot. Elkértem anyám telefonját hogy legalább az ügyfélszolgálatot fel tudjam hívni, de ott meg (mi meglepő!) nem veszik fel egy órája.

Eleve érdekelne hogy ki találta ki, hogy a telefonszám letiltását ilyen módon is "lehessen" rendezni, mikor ez eleve paradoxon és lehetetlen.

Szerintetek egy ilyen elképesztően lehetetlen szituációban mit lehet tenni? Most nem tudok hozzáférni a telefonszámomhoz, a bankomhoz és a PayPalomhoz sem (utóbbi azért is gáz mert EBayen holnap délután nyerek meg várhatóan egy licitet, és nem fogom tudni kifizetni, mert mind a PayPalon, mind a bankszámlán kódot küld SMS-ben minden belépés illetve tranzakció előtt. Mit lehet ilyenkor tenni? Egészen döbbenetes hogy ilyen megtörténhet és hogy ennyire ne legyen rá megoldás, teljesen tanácstalan vagyok.



2019. ápr. 29. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Menj be holnap reggel a legközelebbi Telenor fiókba.
2019. ápr. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egy újságosnál vagy telefon feltöltéses bankautomatából fel lehet tölteni. Vagy a telenor honlapon bankkártyas fizetéssel.

Lejárat után 30 napig még fel lehet amúgy tölteni.

2019. ápr. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A Telenor nyilván nem letiltotta a számodat, hanem lejárt az 1 év, ameddig érvényes a SIM kártya. Ha kevés hívást kezdeményezel, és nem töltöd fel rendszeresen, akkor bizony ez van. TUDTAD, hogy ma jár le, mégis kicentizted.

nem tudsz mást tenni, mint egy új SIM kártyát venni és annak a telefonszámával bemenni a számlavezető bankodba és kérni, hogy írják át.

Ha valóban a sim kártya érvényessége járt le, akkor nem fogják "visszaadni" a számot.

2019. ápr. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1: Azt csak akkor akarnám ha tényleg nincs más lehetőség.

#2: De pont ez az, hogy a honlapon bankkártyás fizetéssel nem tudom feltölteni, mert ahhoz kér egy egyszeri kódot a banki rendszer, amit a telefonszámomra küld el (sehova máshova), ami pedig nem él.

Pont ez az amit nem győzök hangsúlyozni: hogy minden módszer (internetbank és társai) a mobilra hagyatkoznak, oda küldik a kódot, így minden ilyen opció halott, mert sehol sem tudok eljutni oda hogy kifizethessem a feltöltést. Az újságosnál amúgy hogy töltik fel?

#3: Nem járt le a SIM-kártya, az egyenleg járt le róla. A honlapon azt írják, 30 napig lejárat után egy feltöltéssel újra lehet aktiválni.

2019. ápr. 29. 22:27
 5/10 anonim ***** válasza:

A telenor honlapon bankkártyas fizetés van, a kártya adatok kellenek hozzá. Ez online fizetés, nem kell hozzá sem SMS, sem netbank, semmi jóváhagyás.

Ha pl egy OTP-s bankautomatánál töltöd fel, akkor a kártya és a pin kód kell, meg a telefonszámod, ott sincs SMS megerősítés. (egy SMS-t fogsz kapni, hogy x összeg érkezett a simkártyára)

Az újságosnál, lottózóban pedig megadod a számodat, kiválasztod a megfelelő összeget, amivel fel akarod tölteni és kifizeted pénzzel vagy bankkártyaval.

De ha bemész a telenorhoz, ott is tudod intézni.

Amúgy [link]

2019. ápr. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

utolsó, hogyne kellene már sms, secure code-os a telenor feltöltés, meg kell adni a biztonsági sms-t a tranzakcióhoz

az automatás feltöltés lesz az egyetlen lehetséges módszer valószínűleg, ha nem akar a kérdező a Telenorhoz menni közvetlen

2019. ápr. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Most kipróbáltam a telenor oldalon a feltöltést, kétszer kell beírni a számot, kiválasztani az összeget, utána az OTP-s internetes fizetés ablakban kell megadni a bankkártya adatokat és kész.

Nem jön SMS, főleg, hogy bárkit fel lehet tölteni, nem csak a saját számodat.

2019. ápr. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. Mi a francért használsz még feltöltőkártyás mobilt 2019-ben, mikor havi 2-3 ezerért is vannak már előfizetések?

2. Miért SMS hitelesítést használsz még mindig a netbankban? Én már rég átálltam a mobilappos, QR kódos azonosításra. Az wifin is működik, nem kell hozzá aktív SIM.

3. Nem netbanki feltöltésről beszélt #2, hanem hogy elslattyogsz egy ATM-ig, ott kiválasztod a mobilfeltöltést és csak a telefonszámot kéri, már tölti is fel.

4. Valaki más is fel tudja tölteni az egyenlegedet pl. Simple app-on keresztül, ott is csak a telefonszámot kéri

2019. ápr. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kell durrognod a Telenorra, az, hogy így jártál, a te felelősséged. ÍJ. Tudod, mikor feltöltöd a kártyát, a sim kártya érvényességi idejét is meghosszabbítod - feltöltési összegtől függ, de általában 365 nappal. Ha mondjuk te vígan elvagy 3000 Ft-al bőven egész évben, mert főleg csak hívást fogadsz, a sim kártya érvényességi idő lejárta előtt akkor is fel kell töltened az egyenleged, ha nem akarod, hogy inaktív legyen a számod. Ez nagyjából 20 éve így működik. Szolgáltatónként változik, de a Telekomnál inaktivizálás után még 3 hónapig van lehetőséged aktiválni a kártyát, a 3 hónap után viszont tényleg bye-bye a telefonszámnak. Tudom, mert ott dolgozom.


Van egy 15 éves Vodafone sim kártyám, rajta kemény 149 Ft-al, július 4.-e előtt muszáj leszek feltölteni az egyenleget, ha megakarom tartani. Sok ismerősöm csak ezt ismeri, a céges számomat a családon kívül csak néhány embernek adtam meg.


Az, hogy minden létező helyre a telefonszámodat adtad meg, hát istenem, írtak pár példát, hogyan tudod feltölteni/feltöltetni az egyenleged:

- ismerőst kérsz meg aki netbankból/atm-ről/app-ból/stb feltölti - szivességből

- coop pénztárnál te bankkartyával

- atm-nel te bankkártyával

- újságosnál te bankkártyával

- kocsmában lottózónál te bankkártyával

- sorolhatnam még.


Végső soron menj egy üzletbe, kérj segítséget - bár ténylegesen nem fognak, az ilyen dolgokat már réges régen kiterelték az üzletekből, maximum tanácsot adnak, hogyan tudnád megoldani. Nagyon Új dolgot nem fogsz hallani az itt leírtakon kívül. Úgyhogy hajrá!

2019. ápr. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja, lemaradt:

[link]

2019. ápr. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!